Розваги для дітей

Подзвоніть зараз і замовте

Головна розвага дітей зараз – це різноманітні гаджети. Причому з найменшого віку. Я щодня бачу дітей у візочках, яких мама/тато везуть по вулиці, а дитина вже дивиться мультик. Мене це відверто жахає. Адже, на вулиці стільки всього цікавого, що можна показати дитині.

Ми власноруч привчаємо дітей їсти з телефоном, засинати з телефоном та розважатися з телефоном. Якщо думати короткостроково, то це зручно. Але, якщо подумати про майбутнє дітей, які не можуть зрозуміти голодні вони чи ні, не здатні заснути в тиші, не вміють чекати та не можуть зайняти себе хоча б на десять хвилин. Чи таке майбутнє ми хочемо для своїх дітей?

Пропонуємо Вам кілька варіантів розваг для дітей, де немає гаджетів:

1. Сімейна прогулянка на човні. Поки ще тепло, можна поїхати в Гідропарк та взяти на прокат човен. Якщо виходить у будній день – то взагалі краса. І всім разом поплавати по Дніпру, повеслувати та насолодитися красою Києва.

2. Прогулянки пішки – це окрема безкінечна розвага. У нас є кілька довгих маршрутів, якими можна погуляти, порозмовляти один з одним та ближче роздивитися місто: ВДНГ, Голосіївський парк, Маріїнський парк, Ботанічний сад ім. Гришка, Ботанічний сад ім. Фоміна, Володимирська гірка та новий пішохідний міст, Київська фортеця, Співоче поле.

3. Сімейний гончарний майстер-клас. Місце, де телефону точно немає місця, адже руки зайняті глиною та створенням нового посуду. Не бійтесь пробувати гончарство разом з дитиною. Покажіть, що Ви готові вчитися навіть у дорослому віці. А на згадку Вам залишаться не лише приємні спогади, а й власноруч зроблений посуд.

4. Спільна прогулянка на велосипедах або самокатах (бажано не електричних) – це і прогулянка, і час проведений разом, і спільні теми для розмови. Можна обговорити майбутній маршрут, а потім враження від побаченого. Якщо кататися містом, то можна попередньо почитати про історію вулиць та будинків, які збираєтесь проїжджати.

5. Спільний похід в музей або на виставку. Бажано з екскурсією, щоб дізнатися максимум цікавого, а потім обговорити враження. Якщо купити каталог виставки, то дома можна його розглядати, придумувати історії про персонажів картин або досліджувати кольори та форми.

6. Після музею можна перейти до практики малювання та відвідати живописний майстер-клас. Наша художня студія пропонує різні техніки: олія, акварель, пастель, і навіть кава. А якщо Ви любите щось незвичне, то флюїд арт чи живопис на воді – ебру підійдуть Вам ідеально.

7. Настільні ігри також добре відволікають від онлайну. Якщо зі старшими дітьми можна пограти в Монополію, то для молодших гарно підійде лото. А ще можна розглядати вімбельбухи, тільки замість книжок брати картини, скажімо Брейгеля, та шукати там різноманітні сюжети й вигадувати свої історії про людей на картині.

8. Ще трошки ідей для того, щоб зайняти малюків на вулиці: можна вчити цифри по номерам машин, можна рахувати скільки зустріли білих/чорних/червоних машин (таким чином вивчати і кольори), можна зібрати гербарій та розібратися, яке листя у якого дерева. Восени обов’язково треба піти в парк, щоб назбирати каштанів. А скільки аплікацій можна зробити з назбираного в парку…

9. Влаштуйте собі город на балконі, чи просто на підвіконні. Базилік, морква, шпинат, перець або помідори можуть вирости прямо вдома. Уявіть захват дитини від того, як з насінинки виростає щось велике. А ще, такий імпровізований город виховує відповідальність, адже його треба доглядати та регулярно поливати. Можна спробувати виростити і щось екзотичне, як от лимон, мандарин чи авокадо.

Дитячі майстер-класи

10. Купуйте дітям ігри, які потребують фізичного навантаження: скакалка, велосипед, ковзани. Привчайте дитину бути в русі.

11. Готуйте їжу разом з дитиною. У французів є традиція пекти пироги на вихідних. Запровадьте таку традицію і собі. Готуйте щосуботи чи щонеділі святковий обід разом. Увімкніть музику, танцюйте, співайте та куховарте. Дитина запам’ятає це назавжди.

12. Привчайте дитину до хатніх справ. Безумовно, добре, коли є помічниця по дому і Ви самостійно не займаєтесь прибиранням. Але дитині важливо вміти обходитись в побуті самостійно. Купіть дитині власний набір для прибирання: віник та совок, серветку для протирання пилу. Розкладіть з дитиною іграшки на полички, зробіть з цього процесу веселу гру. Завантажуйте разом з дитиною пральну машину. Не робіть з цього обов’язкову повинність, робіть це у формі гри. Діти хочуть бути дорослими, дайте дитині шанс відчути себе дорослою.

13. Сходіть з дитиною на майстер-клас з розпису футболок. Розпишіть футболку для дитини, а вона розпише для Вас. І неодмінно носіть ці футболки. Створіть свій фемілі лук.

14. Зробіть сімейну фотосесію. Знайдіть фотографа, який буде фотографувати Вас під час прогулянки або гри в м’яч. Знайдіть фотографа, який не буде Вас ставити так як зручно йому, а підлаштується під Вас. Для фото з дитиною це особливо важливо. Знаю, що зараз у всіх в руках смартфон і ми робимо десятки фото щодня, але фотосесія – це певна сімейна подія, та й якість фотографій не зрівняти з тими, що на телефоні. А ще, коли родину фотографує фотограф, то в кадрі є всі і не лише в форматі селфі.

15. Коли Ви роздрукуєте фото з фотосесії, завітайте з дитиною на майстер-клас мозаїки та задекоруйте фото рамку. Розміщуйте улюблене фото в нову, власноруч задекоровану рамку, та вішайте фотографії на стіну. Що може бути краще, ніж фото в футболках, які ви розписали один одному, розміщене в рамку, яку ви разом задекорували мозаїкою?!

16. Грайте в шахи. Це корисно і дорослим і дітям. Шахи розвивають логіку, просторове мислення та вміння продумувати свої кроки. В шахах треба рахувати та тримати ситуацію під контролем. Погодьтесь, такі навички стануть в нагоді дитині.

17. Читайте разом з дитиною. Маленьким діткам читайте перед сном, а зі старшими читайте разом в одній кімнаті. Потім обговоріть прочитане. Послухайте про враження дитини від книги та розкажіть доступно про свою літературу. З дітьми шкільного віку можна обговорити питання історії або мистецтва, розібратися у взаємозв’язках. Допомогти розібратися в складних моментах допоможе наш курс «Міфи та малювання» та «Історія мистецтва для дітей».

18. Робіть разом експерименти. Досліджуйте фізичні та хімічні процеси: заморозьте воду, а потім розморозьте, змішайте оцет з содою та отримайте «вулкан», змішуйте кольори акварелі та отримуйте нові кольори. Такі речі для дітей наче диво. Пояснюйте природу тих явищ, які вас оточують.

Бачите скільки всього цікавого можна робити з дитиною, щоб відволікти її від гаджетів. А ще краще не привчати до них. Адже, саме батьки дають в руки дитині телефон. Відкладайте і свої гаджети, дивіться дитині в очі, грайтеся, гуляйте, розмовляйте. Насолоджуйтесь дитинством ваших дітей, бо воно дуже швидко закінчується.

Залишити заявку

    Найближчі майстер - класи
    Подивитися весь календар >>
    Відгуки наших клієнтів
    Як нас знайти

    Ми на карті

    Напишіть нам