fbpx

Чому не варто боятися малювати

Подзвоніть зараз і замовте

Уявіть хлопчика, що народився в провінційному містечку в родині скромного кравця і став шостою дитиною з семи в цій великій і небагатій родині. А ще уявіть, що з 13-ти років йому довелося допомагати батькам, і він влаштувався на фабрику порцеляни розписувати посуд для розкішних званих вечерь французької аристократії. І, нарешті, уявіть, що після виснажливого робочого дня підліток йшов не додому відпочивати і не до друзів розважатися, а на уроки живопису в вечірню школу. «Хіба цьому хлопчикові не вистачало малювання на роботі?» — запитаєте ви. Цьому — не вистачало. Тому що його звали П’єр Огюст Ренуар. І попереду на нього чекала світова слава. Ось тільки хлопчик, що стомлено плентався після роботи малювати ще і ще, тоді цього знати був не в змозі.

Почни з чистого аркуша

Як багато серед нас людей, яких складно вмовити спробувати щось незвичне, знову стати учнями, розкрити нові грані своєї особистості. Які відмовки використовують ті, хто боїться, і в першу чергу — себе нового? «Це не для мене», «Ніколи в житті не малювала», «У мене немає здібностей», «Цей навик треба тренувати з дитинства, мені вже запізно». Кожен з нас або вимовляв ці фрази, або чув їх від знайомих.

У виразі «почати з чистого аркуша» прихований глибокий сенс: недарма чистий аркуш так лякає і, разом з тим, розбурхує творців. Вони теж люди, і також іноді переймаються: а раптом цього разу не вийде, не потягну, не впораюся з вигоранням, не напишу шедевр.

Три причини почати малювати:

  • Це гарно. Масло або акварель, акрил або пастель, кава або олівець — з будь-яким матеріалом на вас чекає естетика у кожному штриху.
  • Це корисно. Нові навички дають потужний поштовх для саморозвитку і відкривають «портали» в світ ваших талантів.
  • Це арт-терапія. Безмежне поле, ніжна гладь води, пухнастий кіт на підвіконні або яскравий букет у вазі — що б ви не малювали, сеанс релаксу вам забезпечений.

Спробуй — і колись ти виграєш

Якщо замислитися, який сенс боятися того, що може принести величезне естетичне задоволення вам, а може — і всьому світові, як це сталося з Ренуаром. До речі, життя художника — найяскравіша ілюстрація аргументу, чому не варто боятися малювати. Хоча творчістю Ренуара захоплювалася безліч шанувальників і щедрих замовників, самого митця переслідували неприємності і хвороби: впавши з велосипеду, він зламав руку, захворів на ревматизм, переніс пару операцій, страждав від паралічу, виявився прикутим до інвалідного візку. Але навіть за таких умов він не здався — доглядальниця вкладала пензля між його пальцями, і паралізований Ренуар продовжував малювати, демонструючи світові: перемагає той, хто не боїться.

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам