Караваджо та Берніні у Відні

Подзвоніть зараз і замовте

Складається враження, що Відень намагається скинути Париж з п’єдесталу виставкової столиці Європи. Вже другий рік поспіль тут проходять виставки, які користуються неймовірною популярністю. Минулого року це була ретроспектива Брейгеля, квитки в яку розпродавались як гарячі пиріжки.

Цього року у Відні одночасно одразу дві неймовірні виставки: ретроспектива Дюрера в Альбертіні (ми вже писали про неї) та виставка «Караваджо і Берніні» у Музеї історії мистецтв.

В той час як для відвідування виставки Дюрера достатньо купити білет в Альбертіну, щоб насолодитися Караваджо та Берніні, Вам доведеться купити додатковий білет. Будьте уважні, адже ці білети можуть бути на певний час або з вільним відвідуванням протягом дня. Ціна квитка відповідно відрізняється.

Потрапляючи в перший зал експозиції, буквально перехоплює подих. Куратори виставки доклали зусиль, щоб створити атмосферу, яка відповідає творам двох видатних майстрів. Темна кімната та контрастно підсвічені експонати не дають навіть шансу відволіктися. Саме тут відчувається весь пафос барочного мистецтва та його чуттєвість.

Виставка розділена на кілька зон: пристрасть, страх, захват. Контраст темного живопису Караваджо та білосніжних мармурів Берніні вражає та триває в напрузі протягом всього часу споглядання шедеврів.

Цікавим фактом є те, що це перша велика виставка Караваджо у Відні, не зважаючи на те, що Музей історії мистецтв володіє найбільшою колекцією робіт видатного художника за межами Італії.

Не можна оминути увагою картину «Марія Магдалина» Артемізії Джентілескі, яка безперечно вражає чи не найбільше на цій виставці. Артемізія була єдиною жінкою у когорті видатних художників 17 століття. Про неї ми напишемо окрему статтю. «Марія Магдалина» зберігається в приватній колекції і це її перша виставка. Отже, це просто не можливо пропустити.

Що стосується Берніні, то більшість експонованих робіт – це моделі скульптур. Однак, це аж ніяк не применшує їх значення. До цього просто слід бути готовим і насолодитися якістю виконання підготовчої роботи до великих мармурів.

Окрім картини Артемізії Джентілескі, на виставці вперше експонуються чотири маленькі бронзові голови, що прикрашали карету скульптора та належать його нащадкам.

Організація виставки вражає, адже Вас веде наче нитка Аріадни через заплутану епоху бароко, крізь сюжети та яскраві емоції, які так полюбляла ця епоха. Хоча б заради цього варто поїхати в Відень цього року.Виставка в Відні триватиме до лютого 2020 року, а потім переїде до Амстердаму. Детальніше про ці та інші виставки Ви дізнаєтесь на лекціях по музеям світу.

Залишити заявку

  Найближчі майстер - класи
  Подивитися весь календар >>
  Відгуки наших клієнтів
  Як нас знайти

  Ми на карті

  Напишіть нам