fbpx

Витримка — не єдина зброя: як вибрати матеріали для графіки

Подзвоніть зараз і замовте

Як би ви відреагували на пропозицію відкрити вам секрети дудлінга? Відкриємо насамперед ще одну таємницю — ви це вже робили. Наприклад, під час нудних нарад або розмов по телефону. Термін «дудлінг» в перекладі з англійської означає несвідоме малювання різних візерунків, попросту — каракулів. А британці навіть спеціальне свято присвятили цьому заняттю. А все тому, що дудлінг — популярний сьогодні вид графіки, а картини, виконані за допомогою цієї техніки, прикрашають багато будинків і офісів по всьому світові. Досі вважали, що графіка — це академічна дисципліна тільки для професійних художників? Освоєння техніки дудлінга і інших технік графіки допоможе вам відчути себе справжніми митцями. Рослини, тварини, візерунки, виконані у вишуканому графічному стилі, — все це під силу навіть тим, хто не вміє малювати, потрібно тільки бажання, посидючість і якісний інструментарій.

Як вибрати матеріали для графіки

Напевно, найпершим інструментом в світі, який використовували первісні «графіки», був шматок вугілля. Спелеологи і археологи відкрили безліч печер з графічними малюнками сцен полювання, танців, різних символів тощо. Вугіллям малюють і сьогодні, як і сажею, але сучасний арсенал матеріалів для графіки відчутно багатше.

  • Різноманітністю варіацій можуть похвалитися олівці. Розрізняють олівці для графіки вугільні, акварельні, восково-масляні, кольорові, пастельні і графітові — найбільш зручні для художника-початківця матеріали. Новачкам варто звернути увагу на олівці, які допомагають створювати ефект розмивання (акварельні і пастельні). Вони допомагають приховати похибки, яких графіка, на відміну від багатьох інших технік малюнка, не терпить.
  • Гелеві ручки хоча і вимагають певних навичок малювання, привертають своєю універсальністю: водостійкий матеріал відмінно лягає як на гладку, так і на матову поверхню, не залишає плям і слідів зі зворотного боку паперу, а також не вицвітає.
  • Схожі властивості мають лайнери — водостійкі, швидко висихають, не розмазуються і не просочуються крізь папір. За допомогою лайнерів створюються графічні композиції високого рівня — малюнки справжніх професіоналів.
  • Туш — матеріал, що вимагає терпіння і акуратності. Недарма у японців однією з ефективних вправ з удосконалення витримки і самовладання вважається малювання тушшю ієрогліфів доти, поки робота не буде виконана бездоганно. Так зване дзен-малювання — велике мистецтво розслаблення і концентрації, а ці навички незамінні не тільки в графіці, але і в повсякденному житті.
Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам