fbpx

Символіка писанки в Україні

Подзвоніть зараз і замовте

Що таке писанка

Писанка – це яйце, декороване традиційними символами, які пишуться за допомогою воску та спеціальних фарб. Віддавна писанка – це символ Сонця, життя, його безсмертя, любові і краси, весняного відродження, добра та радості.

Чисте гладкофарбоване або оздоблене візерунками яйце набуло символічного релігійно-обрядового значення ще задовго до християнства. З його прийняттям яйце отримало нову якість, пов’язану з дійством освячення паски під час найголовнішого християнського свята – Великодня.

Писанкарство – це вид мистецтва, якому не так важко навчитися, і це можна зробити під час занять на майстер-класах.

Символи та орнаменти

Дослідники вважають, що розпис української писанки має понад 100 символічних малюнків. Символізмом наповнена і її кольорова гама: червоний колір – відображення радості, життя та любові, жовтий – це Місяць, зорі та врожай. Зелений – багатство та буяння рослинного світу, блакитний — чисте небо та здоров’я. Охра – це матінка-земля, а чорний з білим — пошана до померлих родичів та їхніх душ.

Видів орнаменту для розпису писанки, як і їхніх значень, існує безліч. Кожна місцевість століттями вносила у цю традицію щось своє, передаючи знання і вірування від покоління до покоління. Основні орнаменти, що використовуються для виготовлення писанок: Сонце, хрест, зоря, квіти, гілка, спіраль, дерево життя та інші.

Писанки з різних місць України не схожі між собою, вони відрізняються нанесеними елементами і символами. Найскладніша для розуміння  – писанка Гуцульщини, що насичена різною інформацією про життя та вірування людей.

Як це зробити

Отож, речі, які вам знадобляться під час розпису писанки: яйце, писачок (спеціальний інструмент для писанкарства), шматок воску, свічка та спеціальні фарби. Щоб зберегти писанку якомога довше, бажано використовувати сире яйце, з якого потім потрібно зробити видувку , циганською голкою створивши отвори в протилежних його частинах.

Спочатку ви маєте обрати малюнок, який би хотіли відтворити на писанці. Після цього візерунок треба нанести олівцем на яйце. Наступний етап – за допомогою писачка набирається воск, нагрівається на свічці, і ним на яйці наводяться певні елементи візерунку. Далі яйце занурюється у фарбу (першим майстри радять обрати найсвітліший відтінок, приміром – червоний), ці елементи залишаються білого кольору, і так відбувається з кожним наступним шаром.

На майстер-класі з писанкарства в арт-студії “Ліхтарик” усі згадані речі будуть вам надані.

Читайте також: Як навчитися гарно малювати

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти
Напишіть нам