fbpx

Що таке мозаїка

Подзвоніть зараз і замовте

+38 (068) 270 70 86

+38 (095) 661 33 81

Завдяки цьому стародавньому виду декоративного мистецтва ми знаємо, як виглядали видатні історичні діячі, у що вдягалися та якими розкішними палацами прогулювалися кілька тисячоліть тому. Чому ж мозаїка донині вважається унікальним мистецтвом?

Пазли для ілюстрації історії

Римські терми і візантійські палаци, ацтекські маски і китайські шкатулки – безліч старовинних предметів розкоші прикрашені мозаїкою. Завдяки їй оживає сама історія, втілюючись у цих яскравих пазлах.  Виріб із мозаїки – як картина Ван Гога. Техніку геніального голландця неможливо відтворити, як і будь-яку мозаїку, виготовлену імпровізовано.  Навіть той, хто викладає візерунки за власним вигаданим орнаментом, не зможе згодом повторити його. Тому і греки ходили по неповторних підлогах, і римляни – милися в неповторних термах, і старовинні мозаїки вважаються світовим культурним надбанням. Наприклад, кіпрське місто Пафос з його цінними мозаїками внесене до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В античні часи мозаїка в будинках була таким самим буденним явищем, як сьогодні для нас керамічна плитка. А візантійці вважали, що мозаїка створена для оспівування Царства небесного.

У різні часи мозаїка виготовлялась із гальки, кольорового скла (смальти: прозорої, опалової, плямистої та ін.), слонової кістки, металу, мармуру, фарфору, перламутру тощо. А в Месопотамії були знайдені залишки так званої конусної мозаїки – ще у ІІІ тисячолітті до н.е. давні шумери виготовляли її із невеликих глиняних конусів (зигзагів).

Читайте також: Мозаїка Барселони

Виготовлення: мозаїчні частини вдавлюються у глину – цей спосіб називають прямим набором. А коли мозаїка збирається на тканині чи картоні та потім переноситься на потрібну поверхню, такий набір називається зворотним. Спробувати власноруч створити виріб з мозаїки ви можете на майстер-классах в Києві.

Цікаві факти:

  • У загиблому через виверження вулкану давньоримському місті Помпеї знайдено велику мозаїку із близько 1,5 млн шматочків. Її назва – “Битва при Іссі” або “Мозаїка Олександра” (зображений Олександр Македонський).
  • Із мозаїкою “Нерушима стіна” пов’язана давня легенда: поки це зображення Богоматері Оранти стоїть у Софійському соборі, стоятиме Київ. За понад 800 років стіна з цією мозаїкою зберігалася, навіть коли декілька разів руйнували храм.
  • У Візантійській імперії мозаїки були настільки популярними, що на вивезення смальти навіть оголосили державну монополію.
  • В епоху рококо мозаїки виготовляли із дрібних раковин морських молюсків та прикрашали ними вишукані інтер’єри.
  • Мозаїка індіанського племені уічолі (Мексика) виготовляється із бісеру, а кольори для виробів майстри підбирають суто за їх міфологічним значенням.
Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті