Мозаїка Барселони

Подзвоніть зараз і замовте

Мозаїка як вид мистецтва виникла ще задовго до початку нашої ери. Завдяки особливій техніці та міцності мозаїчні малюнки ще називають картинами для вічності.

Абсолютно нове життя в цей вид мистецтва вдихнули наприкінці ХІХ століття каталонські модерністи. Славетний архітектор Антоніо Гауді та його учень Жузеп Марія Жужоль своєю нестримною фантазією витворили нове обличчя старої Барси.

За своє життя Гауді створив понад 20 монументальних робіт, більшість з яких розміщена саме в Барселоні і відноситься до культурної спадщини ЮНЕСКО.

Особливість генія Гауді полягала у тому, що своєю творчістю він значно випереджав час, у якому жив. Знаменитою є його думка про те, що пряму лінію видумали люди, а коло створив Бог. Тому, відкинувши стереотипи, а інколи навіть заперечуючи усі закони архітектури, він просто творив свої шедеври.

Досягнути оригінальності в оздоблені інтер’єрів та екстер’єрів архітектору допомогла започаткована ним техніка тренкадіс – творення мозаїки з битих частин керамічних виробів. Гауді творив мозаїчні панно фактично з черепків, різних за формою, фактурою, кольором, єдина умова – діаметр не більше ніж 20-25 см. Це дозволило йому вирішити проблему оздоблення нерівних поверхонь, адже до нього мозаїку викладали виключно на гладеньких стінах.

Мозаїка Барселони

Мозаїку Гауді вирізняє з-поміж інших багатство кольорів. Митець черпав своє натхнення в природі, тому вважав, що і в мистецтві потрібно передавати буйство її фарб.

Фірмовий стиль мозаїки Гауді простежується у всіх його будинках: від першого Каса Вісенс (будинок Вісенс) до вінця його творіння, над яким архітектор трудився понад 40 років, – храм Святого Сімейства. Вражають оригінальністю форми та кольорів оздоблені мозаїкою будинки Бальота Мілі, палац Гуель. І, звичайно ж, один з найвідоміших парків Європи – парк Гуель, де мозаїкою викладено фасади та інтер’єр чудернацьких будиночків, доріжки, фонтани, скульптури казкових тварин (символ парку – кольоровий дракон) і не менш відома лавка довжиною у 150 м. Лише щоб роздивитися вражаючі картинки цієї лавки, можна витратити цілий день.

Гауді довів, що прекрасне можна творити будь-де та з будь-чого. Для своїх творів архітектор використовував биті пляшки, браковану кераміку та порцеляну з відомих мануфактур. Він змушував своїх працівників з усіх барселонських смітників зносити на будівництво скляні пляшки та міг без зайвих докорів сумління розбити коштовний сервіз, щоб разом ці уламки сплелися у символічні візерунки, над пошуком сенсу яких мистецтвознавці ламають списи і досі.

Пізніше мозаїка стала невід’ємною частиною каталонського стилю.

Мозаїка у Барселоні користується попитом і нині. Звичайно, що нових Гауді поки немає, але працює багато майстерень, які виготовляють сувеніри у техніці тренкадіс: вази, рамки, підставки тощо.

Ви також можете навчитися творити такі шедеври. Для цього варто відвідати майстер-клас  у арт-студії “Ліхтарик”.

Залишити заявку

    Найближчі майстер - класи
    Подивитися весь календар >>
    Відгуки наших клієнтів
    Як нас знайти

    Ми на карті

    Напишіть нам