fbpx

Малюнки аквареллю – розкриваємо секрети

Подзвоніть зараз і замовте

Акварель – одна з найкрасивіших технік живопису. З італійської “acquarello” перекладається, як водянистий. В самій назві техніки присутнє слово вода (acqua). Саме велика кількість води робить акварель такою легкою та прозорою. Однак, велика кількість води додає складності в процесі акварельного живопису. Давайте розбиратись. Саме тому малюнки аквареллю виконуються на спеціальному акварельному папері, який пристосований для намокання.

Для акварелі найкраще використовувати круглі пензлі з білки. В акварельному живопису роль білила виконує білий папір, який просвічується через фарбу. Для створення фактури малюнку, поки він ще мокрий, можна продряпувати мастихіном або додавати на поверхню картини інші речовини, що створюють живописні ефекти. Такими речовинами виступають, здавалось би зовсім дивні інгредієнти, як то сіль або спирт.

Існує чотири основні техніки малювання аквареллю:

1. Акварель по-сухому

У цій техніці фарбу наносять на сухий листок паперу. Тональність фарби виходить густіша, кольори яскравіші, мазки нагадують олійні. Основна складність цієї техніки у тому, що треба відразу писати «начисто», адже скорегувати щось практично неможливо.

2. Акварель по-мокрому

Французи називають цю техніку «працювати по воді», тому що листок паперу гарно змочують водою. Передбачити результат дуже складно, адже «все тече, все змінюється.» До повного висихання малюнок може змінюватися кілька разів. Контури розмиті, лінії плавно перетікають одна в одну, кольори менш яскраві. 

3. Комбінована (змішана) техніка

У цій техніці поєднуються різні прийоми: по-сухому і по-мокрому. Основне правило: папір намочують не весь, а фрагментами, фарби наносять на листок згори донизу. Художник сам вирішує, де йому потрібний ефект розмивання. Зайву воду видаляють губкою.

4. Багатошарова техніка (лесування)

Як зрозуміло з назви, акварельні фарби наносять пошарово. Роблять це прозорими мазками від світліших до темніших фарб. Фарби у різних шарах не змішуються, адже попередній шар має повністю висохнути перед нанесенням наступного. Так кольори виходять більш насиченими, а картини – більш реалістичними. 

Акварельний живопис – це швидка техніка, що потребує вивірених рухів, а для новачків чіткого слідування рекомендацій професійних художників. Наші майстри залюбки познайомлять Вас з цією фантастично красивою та досить складною технікою та допоможуть отримати бажаний результат під час майстер-класу. Ми надаємо всі необхідні матеріали для живопису та якісний супровід професійних художників.

Якщо Ви вирішили повісити акварельний малюнок на стіну, то Вам потрібно оформити його в раму з антибліковим склом. Маленькі малюнки аквареллю зручно зберігати в папках.

Акварельний живопис – один з найскладніших, тому на творчих майстер-класах в художній студії Вам буквально розкладають малюнки аквареллю поетапно. Дуже важливо враховувати всі поради художника, щоб акварельний малюнок вийшов гарним. На відміну від картини олією, акварельні картини складно правити.

Ідеї для малюнка аквареллю можуть бути різноманітними. Початківцю краще вибирати малюнки, де немає складних переходів кольору. На творчих майстер-класах в художній студії художник допоможе Вам вибрати малюнок, який Ви зможете намалювати аквареллю. Наші майстер-класи для дорослих в Києві розраховані на те, щоб навіть без навичок малювання Ви намалювали акварельну картину за один майстер-клас.

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам