Ботанічна ілюстрація

300грн.

09/07/2022

17:00

Подзвоніть зараз і замовте

Ботанічна ілюстрація – мистецтво зображення форми, кольору, деталей рослини. Це художній жанр, в якому поєднуються і наукова точність, і майстерне мальовниче виконання. У XVI столітті ботанічна ілюстрація в основному використовувалася з науковою метою, для кращої впізнаваності видів рослин. Зараз вона знову набирає популярності та пов’язана більше з дизайном, ніж із наукою.

Ботанічна ілюстрація – це один із найпопулярніших видів ілюстрації. Не зважаючи на свою тривалу історію ботанічні малюнки досі приваблюють своєю простотою, точністю та красою все нових і нових прихильників цієї техніки. Однак, те, що зараз ми сприймаємо як щось доволі буденне починалось з суто науковою метою. Головним завданням ботанічної ілюстрації було дати точне зображення рослин, які можна або не можна використовувати з лікувальною метою.

Ботанічна ілюстрація рослин мала на меті створення своєрідного каталогу, енциклопедії рослинного світу. В 77 році римський лікар Діоскорид написав та проілюстрував книгу «Про лікарські речовини». Ця книга ботанічної ілюстрації майже півтори тисячі років була головним джерелом для розуміння рослинного світу. Ботанічні ілюстрації квітів з неї перемальовувались, а опис доповнювався та переписувався в середньовічних скрипторіях зі століття в століття.

З винаходом друкарського станка Гутенбергом, з’являється ботанічна ілюстрація в графіці. Гравери переносять малюнки в книги і вони стають досить розповсюджені. З відкриттям нових континентів, дослідження ботаніки дає новий поштовх ботанічній ілюстрації.

Найвідомішим художником, який створював ботанічні ілюстрації вважається Альбрехт Дюрер. Він був чи не першим, хто вивів ботанічні зображення рослин на такий високий рівень. Його акварелі донині зберігаються в віденській Альбертіні та складають серце музейної колекції графіки Дюрера.

В 17 столітті працює видатна художниця, авторка ботанічних ілюстрацій не лише для книг, але й для одягу, текстилю та інших побутових речей – Марія Сібілла Меріан. Квіти для ботанічних ілюстрацій художниця досліджувала з особливою увагою та деталізацією. Вона розробила водостійкі фарби, які дозволили розписувати скатертини. Це було справді нове слово в декоративно-ужитковому мистецтві. Окрім зображення квітів, Марія Сібілла прекрасно поєднувала ботанічну ілюстрацію з малюнками комах, фруктів та рідкісних тварин. До речі, художниця здійснила навіть подорож до Суринаму. Ви тільки уявіть – жінка в 17 столітті їде в наукову експедицію в далеку країну щоб дослідити рідкісні рослини і комах.

До появи фотографії, «botanical illustration» була скоріше науковою діяльністю. І вже з кінця 19 – початку 20 століття акцент переходить на дизайн.

Сучасна ботанічна ілюстрація може виконуватися в різноманітних техніках. Ботанічна ілюстрація олівцем має більш графічний характер. Ботанічна ілюстрація аквареллю виглядає дуже легкою та ніжною. Саме акварель, як основну техніку для ботанічної ілюстрації ми використовуємо на своїх майстер-класах.

Серед найкращих художників, які розвивали ботанічну тему в ХХ столітті слід виділити Джорджію О’Кіф. Вона писала квіти олійними фарбами на великих полотнах і розглядала їх наче під мікроскопом. Квіти О’Кіф – це не просто ботанічні малюнки. Це свого роду анатомія квітки, часто наповнені еротичним підтекстом.  

Найпопулярніші сучасні сюжети – це ботанічна ілюстрація лаванди, маку, ірису, амброзії. Крім того популярністю користуються ботанічні ілюстрації кульбабки, півонії, троянди, бузку, флокси та настурції.

Акварельні ботанічні ілюстрації в інтер’єрі виглядають дуже гармонійно. Оформлені в антираму або тендітну нейтральну рамку вони ідеально вписуються в сучасний мінімалістичний або скандинавський інтер’єр.

Навчання ботанічній ілюстрації для початківців – це захоплюючий процес не лише малювання, а й уважного споглядання природи. Якщо Вам цікава ботанічна ілюстрація, то ми радимо уважно поспостерігати за домашніми квітами. Весною бажано багато гуляти в парках і розглядати дерева, які квітнуть. Це допоможе фокусувати погляд на потрібних деталях під час створення ботанічної ілюстрації. А ми на майстер-класі розкажемо основні секрети та прийоми малювання квітів для ботанічної ілюстрації.

На майстер-класах з ботанічного живопису ви зможете:

 • познайомитися з ботанічною ілюстрацією та тонкощами малювання рослин;
 • дізнатися, з яких етапів складається робота в даній техніці;
 • навчитися визначатися з кольорами та правильно їх застосовувати; працювати з кожним елементом рослини; реалістично зображати квіти, овочі або фрукти, передавати їх об’єми та форми;
 • створити «портрет» рослини та залишити його собі на згадку.

Наші майстри розкажуть, чому акварельні фарби найбільше підходять для роботи в техніці ботанічної ілюстрації. Ви навчитеся надавали пелюсткам м’якості та плавності за допомогою акварельних пігментыв. Дізнаєтеся, як отримати реалістичні відтінки для цілісності й гармонійності картини.

Замовити майстер-клас ботанічної ілюстрації можна залишивши заявку на цій сторінці або зателефонувавши нам в студію. Ботанічна ілюстрація – це прекрасний творчий досвід. Переконайтесь в цьому разом з нами.

Майстер-класи в художній студії «Ліхтарик» проходять регулярно. Завітайте до нас самі або у дружній компанії для розкриття та примноження Вашого творчого потенціалу!

Для кого підходить майстер-клас з ботанічної ілюстрації?

Рослини оточують нас повсюди. Близько 80 % принтів на одязі – на тему ботаніки в тому чи іншому вигляді. Квіткові принти використовуються у дизайні від шпалер до листівок, в оформленні свят, флористиці. Класика застосування ботанічної ілюстрації – це книги. Тож якщо Ви хочете навчитися малювати у цій техніці, Ваші навички можуть бути затребувані в багатьох сферах.

Проте, навіть якщо Ваша діяльність ніяк не пов’язана з ботанічним живописом, Вам обов’язково сподобається, адже малювання різноманітних яскравих квітів та стиглих фруктів – це по-справжньому захопливо. Крім того, це можливість із користю провести час з друзями чи близькими, дізнатися про нову техніку живопису, розбавити щоденну рутину цікавим заняттям.

Ботанічна ілюстрація може включати в себе загальний вид рослини, квітку, її анатомію, а також плоди або насіння, листя навесні, влітку і восени, дерева, кору тощо. Це композиція з одного або декількох видів рослин, об’єднана в естетично привабливе зображення. Сучасна ботанічна ілюстрація зводиться до реалістичного зображення рослини, і кінцевий результат можна використати у якості подарунку чи доповнення інтер’єру.

clock

Тривалість заняття - 1.5 год

clock

Вік учасників - від 10 років

clock

Кількість учасників - до 6 осіб

Залишити заявку

  Найближчі майстер - класи
  Подивитися весь календар >>
  Відгуки наших клієнтів
  Як нас знайти

  Ми на карті

  Напишіть нам