Лувр. Як орієнтуватися в музеї

Подзвоніть зараз і замовте

Лувр, певно найвідоміший музей світу.  В 2018 році Лувр був найбільш відвідуваним музеєм світу. Цього року він має всі шанси не лише втримати першість, але й побити свій минулорічний рекорд завдяки масштабній виставці, присвяченій 500 річниці смерті Леонардо да Вінчі.

Статистика Лувру вражає. Тут виставлено 35.000 експонатів і ще 300.000 зберігається в фондах музею. Лише коридори Лувру завдовжки 14,5 км. Отже, осягнути Лувр за один візит не вийде. Цей факт треба прийняти та спланувати свій візит відповідно до власних інтересів.

Отже, коротко про те, як не заблукати у велетенському музеї, піти не протореними шляхами та дійсно насолодитися візитом.

По-перше, їхати треба в не сезон. Кінець осені та зима традиційно відзначаються меншою кількістю відвідувачів. Хоча цього року, це навряд чи спрацює через виставку Леонардо. Однак, по можливості, йдіть до Лувру в будній день. В будні відвідувачів точно буде менше.

По-друге, скачайте завчасно карту Лувру з офіційного сайту та ознайомтесь з нею, сплануйте свій маршрут.

Є кілька способів планувати маршрут:

 • по географічному або хронологічному принципу. Стародавній Єгипет, Близький Схід, Стародавня Греція, Стародавній Рим.
 • по шедеврах улюблених майстрів: Леонардо, Тіціан, Мікеланджело, Шарден, Галс, Делакруа, Рембрандт.
 • за тематикою: Велика Французька Революція, міфологічні сюжети, релігійні сюжети.

По-третє, підготуйтесь до свого маршруту. Почитайте про обрану епоху, художника чи країну. А вже в музеї візьміть аудіо гід.

Якщо у Вас немає змоги так ретельно готуватися, Лувр має для Вас лайфхак. Візьміть вже готовий маршрут з аудіо гідом. Повний перелік таких маршрутів теж є на сайті Лувру. Кожен з них можна пройти за кілька годин.

В Лувр можна приїхати дивитися Леонардо. Тут найбільша колекція Леонардо, і безумовно візитівка музею – Джоконда. Тут варто не пропустити зустріч з скульптурами Мікеланджело – його Раби свого часу належали Рішельє. А загалом їх історія – сюжет для голлівудського блокбастеру.

В Луврі можна насолодитись мистецтвом Стародавнього Єгипту та не переходити в інші зали, щоб не руйнувати атмосферу. Окремої уваги заслуговує єгипетська експедиція Наполеона, яка мала вирішальне значення для формування єгипетської колекції.

Збірка гобеленів Лувру – це окрема тема екскурсії і окремий маршрут. Можливо не ідеальний для першого відвідування музею, але в разі повернення сюди, гобелени пропустити не можна, як і інші витвори декоративно-ужиткового мистецтва.Окремої уваги заслуговує скульптурне зібрання Лувру. Тут можна прослідкувати історію розвитку цього складного та вражаючого мистецтва. Приходьте на наші лекції по музеям світу розбиратися в тонкощах візиту до Лувру та планувати найкращий музейний візит свого життя.

Залишити заявку

  Найближчі майстер - класи
  Подивитися весь календар >>
  Відгуки наших клієнтів
  Як нас знайти

  Ми на карті

  Напишіть нам