Ебру — малювання на воді

Подзвоніть зараз і замовте

Чи багато ви знаєте занять, від яких неможливо втомитися? Навіть від найулюбленіших справ ми рано чи пізно втомлюємося і переносимо увагу на інше. Але якщо ви потрапите у полон любові до ебру, втомитися або відірватися від нього буде неймовірно складно. Це найдавніше мистецтво малювання на воді затягує в свої естетичні тенета, вибиратися з яких у вас точно не з’явиться бажання

Мистецтво красивого шляху

Ебру — це не тільки техніка малювання, різновид арт-терапії, а й своєрідна філософія. Досі не встановлено, яка з давніх цивілізацій подарувала людству мистецтво ебру. Схожі орнаменти знаходять в місцях археологічних розкопок часів Стародавнього Єгипту, помітно вплив ебру на давньоіндійські орнаменти, та й китайські каліграфи, що ополіскують пензлика від туші у воді, теж виявилися гідними вважатися майстрами ебру. Сьогодні мистецтво ебру є дуже популярним в Туреччині, і до його філософії іноді додається релігійна компонента: деякі майстри ебру вважають, що їхньою рукою водить і створює унікальні картини сам бог. Візерунки, що створюються за допомогою техніки ебру, дійсно неповторні — навіть сам майстер не знає, що у нього вийде в результаті. Недарма мистецтво ебру настільки поширене саме на Сході, де життя переважно цінують за красу шляху, а не за досягнення. Ебру — це і є шлях, кінцевий результат якого вам невідомий.

Чому це цікаво

 • Повільність, плавність рухів, терпіння, зосередженість, занурення в процес, здатність до споглядання — всі ці властивості у вас з’являються або розвиваються під час занять по ебру. Ці якості, що властиві представникам східних цивілізацій, ми частіше за все намагаємося розвинути за допомогою духовних практик і медитацій. Ебру — ще один спосіб досягти цієї мети, і спосіб неймовірно цікавий.
 • Малювання на воді дає можливість навчитися володіти різними інструментами. Спиці, голки, шило, гребінь — чим тільки не малюють майстри ебру по воді, в яку для в’язкості додають спеціальні розчини. Сьогодні за допомогою звичайного гребінця ви можете малювати райських птахів, завтра — квіти шилом, післязавтра — пейзажі спицями. В таких умовах творчі здібності розкриваються навіть у тих, хто не малював ніколи.
 • Стати володарем химерної картини, єдиної в світі? А вази, чашки, футболки? Легко. Для ебру використовуються тільки натуральні фарби, що підкоряються  руці майстра і не розчиняються у воді. Після цього візерунок можна перенести на папір, скло, тканину або кераміку і насолоджуватися спогляданням результату так само, як отримувати задоволення від цього чарівного процесу.
Залишити заявку

  Найближчі майстер - класи
  Подивитися весь календар >>
  Відгуки наших клієнтів
  Як нас знайти

  Ми на карті

  Напишіть нам