fbpx

Живопис мастихіном: створюємо картину з 3D-ефектом

Подзвоніть зараз і замовте

Сучасники великого Рембрандта жартували, що намальовані ним портрети можна підняти за ніс — настільки сильним був ефект об’ємності у його роботах. Багато світлих ділянок портретів і автопортретів живописця ніби виходять з суворої площини полотна, створюючи враження, що модель зараз заговорить з вами. Мистецтвознавці досі сперечаються про те, в чому ж таємниця одухотвореності портретів Рембрандта — навряд чи справа тільки в застосуванні митцем техніки імпасто, що передбачає візуальний ефект об’ємних зображень. А тим часом у вас є можливість створити власну картину з ефектом об’ємності, спробувавши свої сили на майстер-класі з живопису мастихіном.

Чому це цікаво

  • Отже, візьміть свій шпатель і ходімо створювати шедевр. «Але ми сюди не ремонт прийшли робити», — заперечите ви. Звісно ж, що ні, тут все набагато цікавіше. Назва інструменту для цього виду живопису — мастихін — в перекладі з італійської мови означає «шпатель», а його варіації відрізняються сталевими лезами різноманітних форм, посадженими на короткі тонкі стеки. І повірте, займаючись живописом зі шпателем в руці, ви будете виглядати воістину живописно.
  • Вдавлюючи інструментом фарбу в полотно, розмазуючи її «за власним велінням», намагаючись промальовувати лінії різної товщини, ви навчитеся створювати картини майже інтуїтивно, тобто з перших штрихів дасте своєму натхненню карт-бланш.
  • Мастихін дозволяє експериментувати зі стилями нанесення олійних фарб на полотно, що надає кожному можливість винайти свій унікальний стиль і зробити його впізнаваним.
  • Навчившись під керівництвом досвідчених педагогів майстерно користуватися мастихіном, ви зможете створювати полотна, що чимось нагадують 3D-картини. І якщо живопис за допомогою пензля вимагає приділяти більшої уваги деталям, малюнки, виконані мастихіном, можна створювати в найкоротші терміни — ефект від результату все одно перевершить усі ваші очікування. Насичені кольори, сміливі фактурні мазки, в деякому роді «зухвала» технологія їхнього нанесення завжди вирізняють полотна, створені за допомогою мастихіна.
  • Всупереч поширеній хибній думці, за допомогою цієї технології можна малювати не лише картини в стилі абстракціонізму. Хвилюючі пейзажі, «смачні» натюрморти, рослинні і зоологічні орнаменти, види вечірнього міста, дощовий ранок та сонячний день — все під силу тим, хто освоїв живопис мастихіном. Ось тільки для створення портретів доведеться довше потренуватися. Але хто сказав, що сам Рембрандт став великим Рембрандтом лише після одного заняття?

Техніка малювання олією мастихіном дає можливість писати пастозні картини. Написати картину за три години мастихіном абсолютно реально. Але зверніть увагу, що картини мастихіном довго сохнуть за рахунок великого шару фарби. Картини мастихіном для початківців – прекрасний спосіб спробувати себе в живописі. Красиві картини мастихіном стануть прикрасою Вашого будинку.

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти
Напишіть нам