fbpx

Як ліпити з глини

Подзвоніть зараз і замовте

+38 (068) 270 70 86

+38 (095) 661 33 81

Декілька головних речей, які необхідно знати про те, як ліпити з глини: це розвиває моторику (як дорослих, так і дітей), сприяє розвиткові фантазії та має заспокійливий ефект, тому що це своєрідна арт-терапія.

Навчитися ліпити з глини може кожен

Припустимо, що ці цікаві факти стали неабиякою мотивацією, щоб навчитися ліпити з глини. Та чи можливо це зробити швидко? Виявляється, ліпити руками досить просто і навчитися може абсолютно кожен. Глина – дуже м’який та піддатливий матеріал, що легко приймає ту форму, яку ви йому надаєте.

Але з чого починати? З цим питанням ми звертаємося до керівника арт-студії “Ліхтарик” Світлани Базилевич:

Будь-яка робота з глиною починається з її вимішування. Гарно вимішана глина – це вже половина успіху. А далі вже ви руками надаєте глині той вигляд, який хочете: чашка, ваза, глечик, підсвічник – це найпростіші форми, які можна зробити за один майстер-клас. Ці речі виробляються в один етап. Лише ручка до чашки кріпиться згодом, коли сам виріб трохи підсохне. А вже чайники або турки – це складні витвори, які треба робити у кілька етапів.

Починаємо ліпити з дитинства

На майстер-класах у “Ліхтарику” можна зустріти людей  будь-якого віку: дорослі приходять сюди разом з дітьми. Саме тому ми й уточнюємо, чи є вікові обмеження для початку занять ліпленням?

Таких обмежень немає, діти починають ліпити вже після року, однак в ранньому віці краще використовувати солоне тісто, – розповідає Світлана. – Різноманітні фігурки з глини для дітей безпечно починати ліпити з 4 років, а от працювати на гончарному колі раніше 6 років небажано. Це пов’язано з технікою безпеки.

Дітям у “Ліхтарику” особливо цікаво, адже лише уявіть їхні емоції, коли власноруч із звичайного шматка глини народжується певний витвір: ліпна фігурка баранчика, янголика, котика або персонажа мультфільму.

Як ліпити з глини

Важливі поради: як ліпити з глини

Не виключено, що після майстер-класів з гончарства у “Ліхтарику” у вас виникне бажання почати ліпити вдома. Найперше, з чим ви можете зіткнутися, це питання, де взяти глину.

Глину для домашньої творчості можна купити у нас в студії, – розповідає Світлана, – адже професійні гончарі зазвичай купують її у великих обсягах або готують самостійно (це складний і тривалий процес). У нас же можна купити кілька кілограмів глини, якої буде абсолютно достатньо для домашньої творчості.

Ще декілька цінних порад для тих, хто хоче дізнатися як ліпити з глини:

  • Під час роботи з нею треба слідкувати, щоб руки завжди були вологі. Для цього поруч має стояти миска з водою. Глина досить швидко висихає, отже зберігати її треба в герметичній упаковці;
  • Слід пам’ятати, що глина – матеріал, який можна використовувати багато разів. Якщо вам набридла ліпна фігурка, то її можна розмочити і зліпити щось нове. Але це можливо лише з не випаленими в печі речами;
  • Глиняні вироби доволі крихкі, а це означає, що з ними треба поводитись обережно.

Також вас може зацікавити: Як малювати олійними фарбами

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті