fbpx

Техніки малювання фарбами: відчуйте свій стиль живопису

Подзвоніть зараз і замовте

Відвідуючи музеї та виставки, ми у захваті завмираємо перед шедеврами епохи Відродження, захоплюємося хиткими обрисами імпресіоністських полотен, намагаємося розгадати приховані сенси картин абстракціоністів або тягнемося до суниці на срібних блюдах, що заклично ваблять з рам голландських натюрмортів. І кожен раз нас охоплює почуття подиву і захоплення від розмаїття предметів мистецтва та різнопланових обдарувань їхніх творців. Дехто ретельно виписує кожну складку на атласній сукні придворної дами або найменшу зморшку на руках вуличного торговця. Дехто широкими недбалими мазками миттєво створює магічний пейзаж, в якому ледь можна розпізнати неясні обриси природи і пори року. А дехто впевненим рухом перекидає фарбу на полотно і, розмахуючи пензлем, наче віником, створює неповторні картини, сутність яких впродовж багатьох десятиліть намагаються розгадати художні критики і аукціоністи.

Але генії не були б геніями, якби не створювали свої унікальні стилі й техніки малювання. Деякі з них давно стали класикою в світі живопису. Навчитися розпізнавати техніки малювання і спробувати відтворити їх самостійно можна на тематичних майстер-класах від арт-студії «Ліхтарик». І першочергово варто почати з малювання фарбами, адже саме від їхніх різновидів та характеру нанесення на полотно залежить остаточний результат.

Які техніки малювання фарбами найпопулярніші

  • Олійний живопис — те, з чого радять починати. Технік малювання олійними фарбами існує безліч, а їхня текстура допомагає новачкам приховати похибки і створити дебютний твір на гідному рівні.
  • Акварель. На перший погляд, малювати «акварельки» легко і просто, але такі фарби примхливі, і, якщо правильну техніку вам не поставить майстер, є ризик, що ваш малюнок буде розтікатися просто перед очима. Градієнт, глазур, мокра, суха та інші техніки підкоряться вам під керівництвом досвідченого наставника.
  • Рідкий акрил теж відмінно підходить для новачків. Акрилові фарби мають найбільш «зручні» властивості з тих, що притаманні олійним і акварельним, до того ж — легко наносяться і швидко висихають. Серед технік малювання рідким акрилом — суха (використовується кілька пензликів), волога (фарби наносяться на полотно, змащене водою), імпасто (широкі, добре помітні мазки), лессировка (спершу наносять густий шар, а потім вже малюють) тощо.

Унікальною є техніка пастельного живопису.

Пастель – це свого роду різнокольорова крейда. Вона може бути сухою, олійною, акварельною або восковою. Традиційно пастель використовували в якості матеріалу для малювання підготовчих ескізів. З 18 століття вона стала повноцінною технікою живопису та графіки.

Завдяки фізичним особливостям пастелі вона має як графічні, так і живописні властивості. Чи буде робота графічною або живописною залежить від обраного виду пастелі та способу нанесення кольору на папір. Малюнок пастеллю може створюватися штрихами, а може розтиратися пальцями та набирати живописних характеристик.

Пастель виготовляють з перетертих у порошок пігментів, які тримаються разом завдяки камеді, воску або мінеральних олій. Залежно від того, що саме додають в пігмент, пастель поділяється на суху, воскову, олійну та акварельну.

Суха пастель – це класика пастелі, якщо так можна сказати. Саме нею малювали видатні художники. Суха пастель може мати різну кількість зв’язуючої речовини. Від цього залежить її м’якість. Чим менше зв’язуючої речовини тим пастель м’якша. Суха пастель дає можливість накладати один колір на інший та змішувати кольори на папері.

М’яка пастель створює живописні ефекти, в то й час як тверда краще підходить для графічних робіт. Тверда пастель часто зустрічається в формі пастельних олівців.

Суху пастель треба дуже обережно фіксувати спеціальними фіксативами, адже її колір надто чутливий.

Не варто класти пастельні брусочки разом, щоб не псувати яскравість та чистоту кольору. До того ж, варто чистити кожен брусочок після малювання, щоб наступного разу пастель лягала таким самим чистим кольором.

Олійна пастель має глянцевий ефект завдяки наявності мінеральних олій в своєму складі. Така пастель частіше виступає навчальним матеріалом, адже вона не розмазується та легша у використанні.

Воскова пастель частіше всього використовується для дитячої творчості. Вона не мажеться та дуже легка у використанні. А ще, воскова пастель дозволяє малювати у змішаній техніці та потребує не обов’язково цупкого паперу. Восковою пастеллю можна малювати навіть по склу.

І ще один вид пастелі – акварельна. Вона має в своїй основі водорозчинні компоненти. А це означає, що така пастель може бути розмитою пензликом з водою та надати картині акварельної легкості.

Видатні художники різних історичних епох любили малювати пастеллю. Леонардо да Вінчі віддавав перевагу сухій пастелі для створення безлічі своїх підготовчих малюнків.

В 17 столітті користувався популярністю спосіб малювання в техніці трьох крейд: вугілля, сангіна та біла крейда. Згодом, ці крейди доповнювались кольоровою пастеллю. Палітра кольорів щоразу стає повнішою.

Безумовно, олійні фарби безроздільно правили в світі парадного портрету. Однак, в 17 ст. ми зустрічаємо портрет Людовіка ХІV в техніці пастелі, написаний Шарлем Лебреном. Певно, найвідомішою роботою, виконаною пастеллю, є «Шоколадниця» Ліотара.

Завітайте в нашу затишну арт-студію на Печерську та спробуйте цю неймовірну техніку, яка може надавати безліч ефектів Вашій картині.

Всі матеріали ми надаємо. Ви можете обрати колір паперу, який стане основою майбутньої картини, а досвідчена художниця розкриє Вам секрети роботи з дивовижними пастельними крейдами.

Техніки малювання фарбами можуть відрізнятися в залежності від інструментів, що застосовуються, і матеріалу, на який наноситься малюнок: полотно, тканина, дерево, скло або навіть вода.

Арт-студія Ліхтарик пропонує нетрадиційні техніки малювання: техніка малювання фарбами на воді ебру, техніка малювання рідким акрилом флюїд арт, техніка малювання акриловими фарбами на тканині.

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам