fbpx

Техніки малювання фарбами: відчуйте свій стиль живопису

Подзвоніть зараз і замовте

Відвідуючи музеї та виставки, ми у захваті завмираємо перед шедеврами епохи Відродження, захоплюємося хиткими обрисами імпресіоністських полотен, намагаємося розгадати приховані сенси картин абстракціоністів або тягнемося до суниці на срібних блюдах, що заклично ваблять з рам голландських натюрмортів. І кожен раз нас охоплює почуття подиву і захоплення від розмаїття предметів мистецтва та різнопланових обдарувань їхніх творців. Дехто ретельно виписує кожну складку на атласній сукні придворної дами або найменшу зморшку на руках вуличного торговця. Дехто широкими недбалими мазками миттєво створює магічний пейзаж, в якому ледь можна розпізнати неясні обриси природи і пори року. А дехто впевненим рухом перекидає фарбу на полотно і, розмахуючи пензлем, наче віником, створює неповторні картини, сутність яких впродовж багатьох десятиліть намагаються розгадати художні критики і аукціоністи.

Але генії не були б геніями, якби не створювали свої унікальні стилі й техніки малювання. Деякі з них давно стали класикою в світі живопису. Навчитися розпізнавати техніки малювання і спробувати відтворити їх самостійно можна на тематичних майстер-класах від арт-студії «Ліхтарик». І першочергово варто почати з малювання фарбами, адже саме від їхніх різновидів та характеру нанесення на полотно залежить остаточний результат.

Які техніки малювання фарбами найпопулярніші

  • Олійний живопис — те, з чого радять починати. Технік малювання олійними фарбами існує безліч, а їхня текстура допомагає новачкам приховати похибки і створити дебютний твір на гідному рівні.
  • Акварель. На перший погляд, малювати «акварельки» легко і просто, але такі фарби примхливі, і, якщо правильну техніку вам не поставить майстер, є ризик, що ваш малюнок буде розтікатися просто перед очима. Градієнт, глазур, мокра, суха та інші техніки підкоряться вам під керівництвом досвідченого наставника.
  • Рідкий акрил теж відмінно підходить для новачків. Акрилові фарби мають найбільш «зручні» властивості з тих, що притаманні олійним і акварельним, до того ж — легко наносяться і швидко висихають. Серед технік малювання рідким акрилом — суха (використовується кілька пензликів), волога (фарби наносяться на полотно, змащене водою), імпасто (широкі, добре помітні мазки), лессировка (спершу наносять густий шар, а потім вже малюють) тощо.

Техніки малювання фарбами можуть відрізнятися в залежності від інструментів, що застосовуються, і матеріалу, на який наноситься малюнок: полотно, тканина, дерево, скло або навіть вода.

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам