fbpx

Техніка малювання рідким акрилом: просто додай емоцій

Подзвоніть зараз і замовте

Fluid art – це абстрактний живопис рідким акрилом на полотні. Ця нова техніка живопису набирає популярності щодня.

Як це працює?

Акрилові фарби розводяться з водою до консистенції, коли вони можуть вільно текти по полотну. Перед тим, як вилити на полотно акрил, можна змішати кілька кольорів. В такому випадку, візерунок буде цікавішим. Але важливо не намішувати багато, щоб не було бруду на полотні. В фарбу можна додавати клей ПВА або машинну олію. Це створює додаткові живописні ефекти.

Фарбу на полотні можна розливати, нахиляючи полотно в різні боки, можна дути на фарбу за допомогою трубочок, направляти фарбу різноманітними стеками або феном. Арсенал засобів роботи з рідким акрилом величезний.

Акріл

Основні техніки заливки рідким акрилом:

«Брудна заливка» 

Це базова техніка, на якій ґрунтуються всі решта. Кожен колір змішується в окремому стаканчику (можна з додаванням силіконової олії), потім всі фарби пошарово зливають в один стакан, але роблять це повільно і з великої висоти. Фарби можна додатково перемішувати. Далі отриману суміш хвильовими рухами виливають на полотно і обробляють кухонним паяльником з відстані близько 20 см. Так прибираються пухирці і утворюються комірки. Далі полотно нахиляють з боку в бік, розподіляючи фарбу по поверхні.

«Перевернутий стакан»

Це різновид попередньої техніки, у якому змішані в стаканчику фарби виливають на полотно не хвилями,  а одним різким рухом. Потім вміст поступово розтікається по поверхні. 

«Розтирання»

Підготовчі операції такі самі, плюс до заливання в кожну фарбу додають трохи силіконового масла. Різниця в тому, що акрилу не дають самостійно розтікатися поверхнею. Його розтирають по полотну ножем, товстою плівкою чи кухонним рушником. В результаті отримуємо плавні переходи фарб і чіткі комірки. З країв полотна більш товстим шаром наносять ще одну фарбу, найчастіше чорну чи білу, і розтирають по зафарбованій поверхні. Силікон знизу виходить разом з відтінками, а верхній шар відступає вниз. Формуються комірки. 

«Подвійне розтирання»

Фарбу розтирають від країв до центра, спочатку справа наліво, потім навпаки. При цьому поверхневий шар фарб тоншає, утворюються комірки, піднімаються на поверхню нижні фарби.

«Заливка калюжами»

Фарби виливають на полотно «калюжками» одна на одну, а потім полотно нахиляють під різним кутом. Фарби змішуються, утворюючи цікаві узори.

«Вихор»/ «Три кільця»

У цій техніці не використовують силіконові домішки. Фарби готують у різних стаканчиках, а далі зливають в один, але так, щоб вони не змішувалися. Потім повільно круговими рухами виливають на полотно, починаючи з точки посередині. Полотно можна нахиляти як під час, так і після нанесення фарби.

«Ниткова заливка»

Вовняні чи бавовняні нитки завдовжки 30-35 см занурюють у ємкості з фарбами (до яких додана силіконова олія), а потім протягують по полотну. Інший варіант: розкласти нитки по фоновій фарбі, а після заливки їх протягнути. 

«Занурення»

У цій техніці полотно занурюють у підготовану суміш фарб, або ж суміш наносять на водовідштовхувальний матеріал на зразок плівки чи пергаменту для випічки, а потім прикладають до полотна. 

Таким чином можна також «копіювати» картини, прикладаючи порожнє полотно до щойно створеної картини.

Рідкий акрил

Майстер-клас по живопису рідким акрилом щотижня проходить у нас в студії. Наші професійні художниці з радістю відкриють Вам секрети флюїд арту.

Ми використовуємо якісні матеріали українського виробництва для живопису рідким акрилом. Це забезпечує бездоганний результат та допомагає створити дивовижну інтер’єрну картину. Абстрактні картини ідеально вписуються в інтер’єр. Це прекрасний подарунок собі або друзям.

Картини акрилом – ідеальний інтер’єрний живопис. Заливка акрилом створює на полотні неймовірні мальовничі ефекти. Рідкий акрил в живопису дозволяє створювати красиві абстрактні картини. Живопис рідким акрилом для початківців не буде складним.

Як зробити рідкий акрил для малювання? Для цього Вам потрібно взяти художній акрил, медіум, воду, клей ПВА і змішати між собою. Ви можете експериментувати зі складом рідкого акрилу і його консистенцією для досягнення різних живописних ефектів.

Акрилові фарби для живопису рідким акрилом вибирайте українських виробників. Часто у виробника можна знайти і інші матеріали для флюїд арт. Картини на полотні акриловими фарбами повинні сохнути від 12 до 24 годин. Швидкість висихання картини в техніці флюїд арт залежить від рідини акрилу і шару фарби, нанесеного на полотно.

Чому це цікаво

  • Секрет техніки живопису рідким акрилом у… відсутності техніки. Парадоксально, але чим менше ви будете намагатися що-небудь зобразити акрилом в класичному стилі, тим більш мальовничим (в прямому сенсі) буде результат.
  • Акрил — матеріал, на перший погляд, слухняний. Але скільки відкриттів на вас очікує, коли станете наносити його на полотно! В цьому і парадокс техніки абстрактного живопису — тут немає техніки, тільки інтуїція. Недарма малювання рідким акрилом часто називають інтуїтивним живописом.
  • Майстер-клас з малювання рідким акрилом можна сміливо назвати сеансом психологічної релаксації: ви просто приходите, виливаєте на полотно все, що у вас на душі, і дозволяєте акрилу вільно розтікатися поверхнею. А ось що з цього вийде — не передбачить ніхто, навіть ви самі. У будь-якому випадку, на вас чекає сюрприз, створений власноруч, яким можна декорувати будинок або офіс. А якщо картина вийшла дуже особистою, заховати — як своєрідний живописний щоденник.
  • Абстрактні полотна, народжені силою уяви і втілені на полотні за допомогою техніки Fluid art, привабливі своєю недомовленістю, хиткістю образів, символами, що непідвладні раціональним оцінкам. «Я художник, я так бачу», — це про абстракціонізм. І хоча ця фраза отримала жартівливе забарвлення, багато престижних закладів та будинків впливових людей прикрашені саме такого роду картинами. Абстракціонізм найчастіше незрозумілий, але ніколи не виходить з моди — напевно, через вічне прагнення людства до загадок.
  • Малювання рідким акрилом — це не про довгі уроки техніки і композиції, це про ваш внутрішній світ. Приємно вміти малювати ідеальні пропорції грецьких статуй, але іноді хочеться висловити щось особисте. Недарма свого часу знані художники відійшли від канонів академічного живопису і стали «малювати серцем» — так, як жили і відчували. Плодами їхньої творчості стали картини в стилі різних напрямків абстракціонізму, які сьогодні можуть піти з аукціонів за сотні мільйонів доларів. Хто знає, раптом колись серед них з’явиться і ваш спонтанно створений шедевр.
Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам