fbpx

Що таке олійні фарби? Інформація для початківців

Подзвоніть зараз і замовте

Зараз нам здається, що олійні фарби існували завжди. Скільки картин в музеях написані ними… А скільки картин ними малюють зараз… Але, олійні фарби  ввійшли в широкий ужиток досить недавно. За легендою їх винайшов нідерландський художник Ян ван Ейк. Насправді, мій улюблений художник, автор Гентського Вівтаря, удосконалив олійні фарби і почав активно ними писати. Особливість олійної фарби полягає в тому, що нею можна писати пастозно та гладенько. Олійними фарбами можна моделювати об’єми на полотні, а можна писати прозорі та невагомі жабо. Без олійних фарб неможливо уявити собі живопис імпресіоністів.

Зараз немає нічого простішого, ніж піти в художній магазин та купити фарби. Але так було не завжди.

Лише в 19 столітті хімічна промисловість почала виготовлення художніх фарб у звичних нам тюбиках. В свою чергу, це дало можливість художникам вийти на пленер, взявши з собою зручно упаковану фарбу. Чи стався б імпресіонізм без цього хімічного нововведення нам невідомо.

Старі ж майстри виготовляли фарби в своїх майстернях самостійно. Отже, фарби з полотен Тіціана та Леонардо різняться між собою. Це допомагає в атрибуції картин та реставраційній роботі.

Фарба складається з двох базових інгредієнтів: пігмента і зв’язуючої речовини (олії). Пігментами раніше виступали лише натуральні речовини. Найдорожчим пігментом був пурпурний, який виготовлявся з морських молюсків. В залежності від місця добування молюсків колір міг коливатися від синюватого до насиченого червоного. Пурпурний колір цінувався більше ніж золото. Тому він і став монаршим кольором.

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам