fbpx

Що таке олійні фарби? Інформація для початківців

Подзвоніть зараз і замовте

Зараз нам здається, що олійні фарби існували завжди. Скільки картин в музеях написані ними… А скільки картин ними малюють зараз… Але, олійні фарби  ввійшли в широкий ужиток досить недавно. За легендою їх винайшов нідерландський художник Ян ван Ейк. Насправді, мій улюблений художник, автор Гентського Вівтаря, удосконалив олійні фарби і почав активно ними писати. Особливість олійної фарби полягає в тому, що нею можна писати пастозно та гладенько. Олійними фарбами можна моделювати об’єми на полотні, а можна писати прозорі та невагомі жабо. Без олійних фарб неможливо уявити собі живопис імпресіоністів.

Зараз немає нічого простішого, ніж піти в художній магазин та купити фарби. Але так було не завжди.

Олійні фарби

Лише в 19 столітті хімічна промисловість почала виготовлення художніх фарб у звичних нам тюбиках. В свою чергу, це дало можливість художникам вийти на пленер, взявши з собою зручно упаковану фарбу. Чи стався б імпресіонізм без цього хімічного нововведення нам невідомо.

Старі ж майстри виготовляли фарби в своїх майстернях самостійно. Отже, фарби з полотен Тіціана та Леонардо різняться між собою. Це допомагає в атрибуції картин та реставраційній роботі.

Фарба складається з двох базових інгредієнтів: пігмента і зв’язуючої речовини (олії). Пігментами раніше виступали лише натуральні речовини. Найдорожчим пігментом був пурпурний, який виготовлявся з морських молюсків. В залежності від місця добування молюсків колір міг коливатися від синюватого до насиченого червоного. Пурпурний колір цінувався більше ніж золото. Тому він і став монаршим кольором.

Які ж вони, олійні фарби, і в чому особливість малювання олійними фарбами?

Олійні фарби дуже зручні для живопису як початківця, так і професіонала. Робота олійними фарбами має на увазі можливість правити картину на будь-якому етапі роботи.

Олійна фарба – це художня фарба, яка на полотні дає різні ефекти в залежності від способу її нанесення. Олійна фарба може лягати на полотно гладко або пастозно. З олійними фарбами можна працювати пензлями  або мастихінами.

Прийоми малювання олійними фарбами з радістю розкажуть наші художники на майстер-класі з живопису олією. Художня студія “Ліхтарик” проводить щоденні майстер-класи для дорослих, де Ви зможете самостійно написати картину олійними фарбами. Малювання олійними фарбами для початківців, мабуть, кращий спосіб почати малювати в дорослому віці.

Нас часто запитують, де купити олійні фарби і які олійні фарби вибрати для малювання дома. В першу чергу, ще до купівлі фарб, ми радимо прийти на майстер-клас олійного живопису і спробувати цю техніку.

На майстер-класі ми даємо все необхідне для малювання олійними фарбами: професійні олійні фарби, розчинники, пензлі для живопису плоскі і круглі, великі і маленькі, мастихіни різної форми, ну і звичайно ж полотно.

Якщо Ви відчули, що олійний живопис – це ваше, тоді вирушайте в художній магазин за всім необхідним. Олійні фарби в художніх магазинах представлені дуже широко. Які олійні фарби купити новачку? Для початківця не обов’язково купувати найдорожчі олійні фарби. Ми рекомендуємо якісні, професійні олійні фарби українських виробників. Буде правильно купити набір фарб для олійного живопису з необхідним набором кольорів. Додатково можна взяти титанові і цинкові білила.

Олійні фарби

Як почати малювати на полотні олійними фарбами? Спочатку візьміть олівець і нанесіть основні лінії Вашої майбутньої картини. Не переживайте, фарба перекриє малюнок олівцем і його не буде видно на готовій картині. Хоча не перестарайтеся, і робіть малюнок дуже акуратно, щоб лінії були ледве помітні. Потім можна переходити до кольорового шару. Якщо у Вашому наборі олійних фарб не вистачає потрібного кольору або відтінку, то його можна змішати на палітрі за допомогою інших кольорів.

Малюючи олійними фарбами, враховуйте, що є техніки, які потребують живопису по сухому. А це означає, що картину потрібно на тиждень залишити підсихати, а потім продовжити роботу над нею. Сучасні олійні фарби можуть сохнути від двох тижнів до місяця, залежно від шару олійної фарби, покладеної на полотно.

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам