fbpx

Що потрібно для малювання?

Подзвоніть зараз і замовте

Як навчитися малюватиЯк малювати олійними фарбами? Що потрібно для малювання? Як намалювати картину? – ці та багато інших питань ми чуємо щодня.

Художня студія Ліхтарик цінує ваш час. Завітавши до нас на майстер клас, ви отримаєте всі необхідні матеріали, що будуть потрібні вам на уроці малювання.

Різний живопис потребує різних матеріалів. Так, наприклад, олійний живопис, окрім фарби та розчинника для неї, потребує основи, того, на чому ви пишете картину – папір, дерево, полотно та ін. Інструментами виступатимуть пензлі, мастихіни та палітра.

Пензлі ― найважливіший інструмент художника. Саме від них залежить, чи лягатиме фарба так, як потрібно, чи зможете ви промалювати дрібні деталі і зробити картину більш живою та глибокою. Тому вибір пензлів вартий окремої статті

Палітра потрібна для того, щоб змішувати фарби та отримувати нові кольори і відтінки. Її можна тримати в руках або ж покласти поруч, як кому зручніше. Випускають скляні, плексигласові і дерев’яні палітри. Скляну палітру можна не мити одразу після закінчення роботи, адже з неї легко зчистити навіть сухі фарби. А от дерев’яну і плексигласову палітри миють «по свіжому сліду». Дерев’яну палітру також додатково протирають льняною олією перед застосуванням.

Кожен майстер-клас з олійного живопису в художній студії Ліхтарик починається з пустого мольберта, на який ставиться чисте полотно, з чистої палітри, на яку викладаються фарби, з вибору композиції майбутньої картини. Кожен цей крок дуже важливий для досягнення фінального результату.

Мольберт призначений для фіксації паперу чи полотна. Мольберти бувають складаними, настільними, портативними, планшетними та етюдними. Різняться і матеріали, з яких їх виготовляють: це може бути дерево, пластик чи метал.

Якщо ви хочете малювати поза квартирою чи студією, створювати пейзажі з натури, вам підійде спеціальний мольберт з ящичками для зберігання фарб і пензлів, який називається етюдником. Вони бувають кількох видів: традиційні зі складаними ніжками і ящичком (великі, середнього розміру і маленькі), етюдні ящики (без ніжок), наручні етюдники (невеликі з отвором для великого пальця). Кожен обирає на свій смак і відповідно до власних потреб.

Малювати за мольбертом можна стоячи або сидячи. Це в основному залежить від розміру полотна. Розмір та формат полотна обумовлюється композицією, яку ви обираєте для своєї майбутньої картини. Прямокутний, квадратний чи круглий формат має свої особливості в побудові композиції. Виготовляються полотна переважно з льону чи бавовни. Саме властивості матеріалу надають їм зернистості, тому полотна бувають дрібно-, середньо- і крупнозернисті. Якщо потрібно промалювати все до найменшої деталі, а також робити плавні переходи між кольорами, краще обрати дрібнозернисте полотно. Якщо вам більше до вподоби великі мазки і промальовування лише контурів об’єктів, підійдуть крупно- і середньозернисті полотна.

Полотна можна кріпити на основу самотужки, а можна купити готові на картоні чи в підрамнику, що дозволить сконцентруватися винятково на творчості.

Що стосується роботи з олійними фарбами, то вони не водорозчинні, тому потребують спеціальних розчинників. Розчинники роблять олійні фарби більш рідкими та легкими у використанні. Зазвичай, на палітру кріпиться маслянка, що складається з двох ємностей: в одну наливають лляну олію, а в іншу – розчинник. Розчинники можуть збільшувати або зменшувати строк висихання фарби.

Зазвичай до складу розчинника для олійних фарб входить скипидар (продукт переробки соснової смоли) та вайт-спірит (продукт нафтопереробки). Такий розчинник підійде, якщо ви плануєте довго працювати «по мокрому», адже він збільшує час висихання фарби.

Слід пам’ятати, що скипидар викликає пожовтіння фарб з часом. На відміну від пінену, який є складовою частиною скипидару, але без смолистих речовин. Саме цей очищений варіант скипидару – пінен майже не жовтіє через те, що він значно менше окислюється. Однак пінен зменшує яскравість фарби. Тому з його використанням також слід бути обережним.

Поєднання відбіленої рафінованої лляної олії з вайт-спіритом та сикативом (допоміжна сполука для олійних фарб, що прискорює висихання – зазвичай це солі кобальту, марганцю, кальцію) робить фарби більш прозорими та дозволяє отримувати найтонші переходи відтінків.

Запах у неочищеного розчинника неймовірно сильний. Ним краще не користуватися вагітним та людям, що страждають на головної болі та мають проблеми з дихальними шляхами. На щастя, зараз є очищені розчинники без запаху, що дуже полегшує творчий процес.

Саме такі розчинники без запаху українських виробників ми використовуємо на наших майстер-класах з олійного живопису в арт студії «Ліхтарик». Поєднання якісних фарб та розчинників, полотен українського виробництва та лляної олії дозволяє отримати прекрасний результат навіть початківцю. Приходьте на наші олійні майстер-класи та насолодіться творчістю.

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам