fbpx

Найвідоміші картини європейських художників

Подзвоніть зараз і замовте

Роботи європейських художників вражають уяву вже багатьох поколінь поціновувачів  мистецтва. Культурний спадок Європи має багато прекрасних зразків живопису, але найбільш вирізняються серед них кілька особливих картин, про які ми хотіли б розповісти докладніше.

Клод Моне “Схід сонця. Враження” (1872)

Це полотно, що зображує старий аванпорт Гавра, дало початок новому напряму в мистецтві – імпресіонізму. Картина пережила як жорстку критику, так і захоплюючу похвалу, а в 1985 році була викрадена з паризького музею Мармоттан, але пізніше повернена.

Рафаэль Санті “Сикстинська Мадонна” (1513)

Ця картина Рафаеля була написана на замовлення Папи Римського Юлія ІІ, і вона пережила як забуття, так і світову славу. На полотні чітко простежується продумана геометрична композиція, підкреслена розміщенням персонажів і навіть наявністю портьєр, що обрамляють небо. Цікаво, що два янголятка внизу цієї картини стали популярними персонажами масової культури.

Мікеланджело Буонарроті “Мадонна Доні” (1507)

На полотні ми бачимо Святе сімейство: Марію, Йосифа та малого Ісуса. Картина написана з використанням техніки “канджіанте”, завдяки якій шкіра персонажів нагадує мармур, а вся композиція викликає асоціації зі скульптурною групою. Це єдине повністю закінчене станкове творіння великого художника Мікеланджело.

Діего Веласкес “Меніни” («Фрейліни»)(1656)

Сюжет картини демонструє сімейне щастя іспанського короля Філіппа IV та його дружини Маріанни. Тут ми бачимо гру з простором: в центрі композиції – донька подружжя, інфанта Маргарита, а в дзеркалі на стіні відображені самі король та королева, портрет яких і пише придворний художник.

Леонардо да Вінчі “Мона Ліза” (1503 – 1519)

Це, мабуть, одне з найвідоміших полотен у світі, яке стало визначальним у розвитку портретного жанру Італійського Ренесансу. Повна його назва – “Портрет пані Лізи день Джокондо”. Головною перевагою картини вважається знаменита “усмішка Джоконди”, яка викликала чимало суперечок. Також це полотно цікаве особливою технікою живопису під назвою “сфумато”, для якої властиво пом’якшення контурів зображень та плавний перехід від одного кольору до іншого.

Франсиско Гойя “Маха” (1797 – 1800)

Існує дві версії картини: “Маха одягнена” і “Маха оголена”. Маха – іспанська містянка XVIII-XIX століть – була улюбленим об’єктом творчості художника. Цікаво, що через “Оголену Маху” іспанська інквізиція звинуватила Гойю в аморальності, але він зміг уникнути покарання. Сьогодні обидві картини експонуються в музеї Прадо в Мадриді.

Сальвадор Далі “Постійність пам’яті” (1931)

Найвідоміша робота Далі, яку, за словами його коханої Гали, одного разу побачивши, забути неможливо. Головна ідея картини – відхід від лінійного розуміння часу, адже годинники на ній зображені розм’якшеними і ніби стікаючими.

Пабло Пікассо “Герніка” (1937)

Полотно, написане в манері кубізму, зображує трагічні події – бомбардування міста Герніка під час громадянської війни в Іспанії (1931-1939 рр.). Це творіння Пікассо було сприйнято критиками по-різному, але його антифашистське значення важко переоцінити.

Вінсент ван Гог “Зоряне небо” (1889)

Картина, виконана в насичених синіх тонах, зображує неймовірне нічне небо над сонним містечком. Художник малював по пам’яті, не з натури, і вклав у цю роботу своє бачення фантастичної енергії зірок та Місяця. Це одна з найяскравіших картин майстра, завдяки якій він виробив свій фірмовий мазок.

Тіциан “Венера Урбінська” (1538)

Картина зображує ідеал жіночої краси того часу – оголену жінку, що лежить на розкішній постелі. В руках вона тримає троянди – символ Венери, що означає плідність. Вважається, що ця картина є своєрідною алегорією шлюбу.

Більше цікавого про картини європейських художників можна дізнатися на лекціях з європейского мистецтва у нашій студії. А можна спробувати відтворити світові шедеври власноруч на майстер-класах , або на творчому корпоративі. Приходьте й переконайтеся, що мистецтво – вічне!

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти
Напишіть нам