Найвідоміші картини світу

Подзвоніть зараз і замовте

В світі існує безліч картин, деякі з них зберігаються в музеях, інші в приватних колекціях. Про існування одних картин знають усі, про існування інших – ніхто. Буде не справедливо стверджувати, що відомі картини кращі, якісніші за невідомі. Відомість та впізнаваність картин – це великою мірою робота музею, в якому картина зберігається. Створюючи бренд з певної картини, музей приваблює туристів та збільшує відвідування. Чим більший музей, тим більший його ресурс по створенню брендів зі своїх експонатів.

Таким чином, безперечним брендом в Луврі є славнозвісна “Мона Ліза” пензля великого Леонардо. Картина заради якої мільйони туристів щороку відвідують Лувр. Історія неймовірної популярності цієї картини почалася в 1911 році, коли її викрали з музею. Викрадачем був італієць, що прагнув повернути картину на батьківщину, в Італію, не забувши при цьому заробити на продажі шедевру.

Після цього Лувр вирішив зробити картину ще відомішою та влаштував їй дві великі подорожі в США та Японію, де шедевр був затребуваний у глядачів на стільки, що довелося обмежувати час споглядання картини одним відвідувачем. Після 1974 року “Мона Ліза” жодного разу не покидала стіни Лувру.

Нажаль, зараз все більше людей, які розчаровані зустріччю з шедевром великого Леонардо. Але тут велику роль грає інший бік популярності. Невелика за розміром картина, яка зберігається під склом та оточена сотнями туристів не дає змоги детально її роздивитись, насолодитись її красою та майстерністю виконання. Крім того, в Парижі, посмішка Мона Лізи буквально переслідує кожного туриста з сувенірних крамниць. Радимо їхати до прекрасної Джоконди взимку, коли в Парижі туристичний не сезон і є можливість наблизитись до шедевра та приділити час спокійному спогляданню і насолодитись однією з найвідоміших картин світу.

Для іспанського Прадо стовідсотковим брендом є картини Веласкеса і особливою перлиною вважаються його неперевершені “Фрейліни”. Картина вражає своєю величчю. Її розміри 310х276см. В Мадрид варто поїхати лише задля такої зустрічі з родиною іспанського короля Філіпа IV, яка і зображена на полотні великого майстра.

Известные художники

Картина, в найкращих традиціях Веласкеса, складна та багатопланова. З першого погляду, здається, що ми споглядаємо, як великий майстер малює портрет маленької інфанти Маргарити в оточенні фрейлін. Та придивляючись ближче, ми розуміємо, що Інфанта стоїть спиною до художника і він дивиться на когось іншого. Підказка криється в дзеркалі за спиною художника, де ми бачимо відображення короля та королеви. Отже, ось вони, справжні герої картини майстра, над якою працює художник. Зверніть увагу на співвідношення полотна та фігури Веласкеса.

Отже, на картині “Фрейліни” зображений автопортрет Веласкеса, в процесі написання портрету короля Філіпа IV з дружиною, які позують йому та споглядають за розвагами своєї доньки Маргарити.

Складність композиції та майстерність письма викликала захоплення у безлічі художників наступних поколінь. Пабло Пікассо навіть зробив серію кубістичних робіт по мотивам цієї роботи Дієго Веласкеса. Роботи Пікассо можна побачити в його музеї у Барселоні.

В державному художньому музеї Амстердама зберігається найвідоміша картина Рембрандта ван Рейна “Нічна варта”, хоча перша її назва – “Виступ стрілецької роти капітана Франса Баннінга Кока і лейтенанта Віллема ван Рейтенбюрга”. Величезне полотно 363х437см має досить складну історію. На неї тричі здійснювалися напади: її різали ножем та обливали сірчаною кислотою. Частина картини втрачена через те, що її обрізали по краях, щоб вона помістилась в раму. Ось так у XVIII ст. вирішувалось питання з обрамленням картин.

Известные картины

До XIX ст. картина перебувала в різних залах Стрілецького товариства, на замовлення якого і була написана Рембрандтом. Коли з’явився інтерес до робіт великого майстра, картину перенесли в музей під назвою “Нічна варта”, адже тоді здавалось, що всі фігури виступають з темряви. Однак, реставраційні роботи 1947 року показали, що полотно вкрито кіптявою, що і призвело до потемніння картини.

В 2019 році розпочалася реставрація картини. Однак, цього разу, музей вирішив зробити з цього ціле шоу. На сайті музею можна спостерігати за тим, як ведуться роботи в режимі реального часу. Це вперше в історії, коли всі бажаючі мають змогу зазирнути в самий утаємничений процес життя картини – реставрацію.

Залишити заявку

  Найближчі майстер - класи
  Подивитися весь календар >>
  Відгуки наших клієнтів
  Як нас знайти

  Ми на карті

  Напишіть нам