fbpx

Музей історії мистецтв у Відні

Подзвоніть зараз і замовте

Музей історії мистецтв – це найбільший художній музей Відня, а це вже багато про що говорить, адже, Відень щедрий на музеї. Офіційно музей засновано в 1889 році, однак, його колекція набагато старша та бере свій початок з королівських збірок династії Габсбургів. 

Щоб показати все багатство королівської колекції був збудований архітектурний ансамбль з двох однакових будівель одна навпроти другої. В будівлі навпроти художнього музею, знаходиться природничий музей (обов’язковий до відвідування з дітьми).

Заходячи в музей, навіть не уявляєш наскільки він великий. Обійти його швиденько за кілька годин точно не вийде. Плануючи похід в цей музей, обов’язково купуйте електронний квиток, щоб уникнути черги та беріть аудіо гід. А ще, по можливості, йдіть в музей у будні дні. Адже людей набагато менше з понеділка по п’ятницю.

Віденські музеї завжди мають один день на тиждень, коли вони працюють до 21.00. Бажано обрати саме такий день, якщо плануєте відвідування в другій половині дня. Детальніше про розклад можна дізнатися на сайті музею, при купівлі електронного квитка. 

Перший поверх присвячений античності, Стародавньому Єгипту та мистецтву Близького Сходу. 

Другий поверх – це європейське мистецтво. Італія, Іспанія, Нідерланди. Повне занурення в прекрасний всесвіт доби Відродження та бароко. 

В першому залі розміщується неперевершена картина Тіціана «Даная», написана 1564 року. Грецький міф про матір героя Персея Данаю та Зевса, що прийшов до неї золотим дощем декілька разів зустрічається в творчості великого венеціанця. Неймовірний колорит Тіціана одразу притягує увагу, Даная виглядає дуже емоційною, її шкіра відбиває світло, що йде від небесного сяйва та наче сяє. Це сяйво підкреслюється темною шкірою служниці, що вбачає в золотому дощі монети та шанс збагатитися. Символічно виглядає зірвана троянда на білосніжному простирадлі. Контраст світлому образу Данаї надає червона куліса над її ложем.

А поруч Портрет Папи Павла ІІІ. Папа виглядає мудрецем, який споглядає за світом відсторонено. Неймовірний колорит червоного вбрання понтифіка надовго приковує до себе увагу.

У віденському музеї неможна пройти повз Пітера Брейгеля. В одному залі, одна за одною картини, які можна розглядати годинами кожну. Неймовірна робота «Битва поста і масляної» з безліччю деталей, розглядаючи які можна вивчати одяг та звичаї доби Північного Відродження. Поруч абсолютно фантастичні «Фламандські поговірки» – це картина, де зібрано понад 120 прикладів фламандського фольку. Кожен маленький сюжет – це окремий витвір мистецтва.

Віденський музей має в своїй колекції роботу найзагадковішого художника всіх часів Ієроніма Босха. «Несення хреста» виставлена посеред голландського залу, щоб можна було роздивитися ще й зворотну частину картини з зображенням Ісуса Христа в дитинстві. Ця робота – частина триптиху, який не зберігся в повному обсязі до сьогодення. Що робить вцілілу панель ще ціннішою.

Поруч можна насолодитися роботами Лукаса Кранаха Старшого та Ганса Гольбейна. Портрети Гольбейна вражають своєю майстерністю та увагою до деталей костюму. Тканини та прикраси виконані з найвищою майстерністю.

Тут же, розміщуються «Портрет венеційки» та «Портрет старої жінки» пензля Альбрехта Дюрера. Контраст прекрасної молодої венеційки та старої, знівеченої жінки яскраво демонструє, що для Дюрера не було перепон в зображенні людського тіла.

Наступним вражаючим ефектом володіють три автопортрети Рембрандта. Його складна доля буквально намальована на його обличчі, його ж власними пензлями. 

В іспанському залі, на вас чекає зустріч з неперевершеним Дієго Веласкесом та його портретами династії Габсбургів. Витончені роботи захоплюють кожного, хто з ними зіштовхується.

Віденський музей мистецтв має в своїй колекції ще безліч шедеврів, про них неможливо розповісти в одній статті. Детальніше про цей музей та його безцінні скарби поговоримо на лекціях по музеям світу. А про самі картини та художників на лекціях з історії мистецтв.

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам