fbpx

Малювання на воді: гарний спосіб стати філософом

Подзвоніть зараз і замовте

Уявіть яскраві, насичені різними відтінками лотоси або лілії, що граційно коливаються на водній гладі. Їх створили ви, і для цього зовсім не потрібно вирушати до ставка або озера. Всього за одне заняття ебру ви навчитеся малювати настільки дивовижні візерунки на поверхні води, що будете в змозі кинути виклик самій природі.

Що ж таке ебру? Це — давня східна техніка живопису, так зване турецьке мармурування. Дослідники знайшли її витоки ще в Середньовіччі, і не дивно. У ті далекі часи люди не мали величезного обсягу інформації, подібно до сучасного, зате було багато часу для духовного вдосконалення. Одним з естетичних способів медитативних практик і самоспоглядання стало мистецтво ебру.

Чому це цікаво

  • Малювання  на воді за допомогою спеціальних інструментів — гребеня або шила — вимагає повного занурення в цей процес і концентрації виключно на ньому, адже найменшу помилку вже неможливо буде виправити. Тому ебру можна назвати кращою вправою задля розвитку здатності концентруватися на поточному моменті — в стилі філософської максими “Миєш чашку — думай про чашку”. У той час як багато хто безуспішно намагається досягти такого рівня за допомогою багатогодинних медитацій, вже одне заняття з малювання на воді приведе вас до цієї мети найкоротшим шляхом.
  • Рослинні або абстрактні орнаменти неймовірної краси створюються в єдиному примірнику, адже жоден малюнок на воді повторити неможливо. А після перенесення візерунка на папір або тканину ви отримуєте унікальний предмет декору, створений власноруч.
  • Хоча ебру і не вибачає помилок, ця самобутня техніка живопису підійде і новачкам — нестандартна форма вираження власних емоцій і підсвідомих образів стимулює фантазію, завдяки чому народжуються неповторні добутки.

Видатний французький імпресіоніст Клод Моне відомий своєю любов’ю до зображення латаття в ставку. Ця страсть виявилась, коли художник, віддалившись від галасливого французького суспільства, оселився в Живерні і був заворожений красою місцевого ставка. Згодом, майже втративши в зрілому віці зір внаслідок катаракти, хворий, незрячий, художник писав практично навпомацки. Сьогодні картини Моне з цієї серії коштують надзвичайних грошей. Невідомо, чи знав живописець про мистецтво ебру, але можна впевнено сказати: завдяки цьому, уже інтуїтивному для нього, живопису він збагнув таємниці східної філософії. Моне для цього знадобилось ціле життя. А ви можете наблизитися до цих сокровенних знань вже зараз — просто взявши до рук гребня і відображаючи на водній гладі загадкові і прекрасні образи свого внутрішнього світу.

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам