fbpx

Малювання на воді: гарний спосіб стати філософом

Подзвоніть зараз і замовте

А ви знали, що у 19 столітті в Європі було дуже модно оформлювати обкладинки та форзаци книг мармуровим папером? А знали, що мармуровим папером називали відбитки ебру на папері? А що такі малюнки можна створити власноруч в нашій студії?

Ебру — це стародавня східна техніка живопису, так зване турецьке мармурування. Дослідники знайшли її витоки ще в Середньовіччі, і не дивно. Одним з естетичних способів медитативних практик і самоспоглядання стало мистецтво ебру.

Малюнок, зроблений на воді за допомогою шила та гребня, переноситься на папір, тканину або кераміку. Цей візерунок є неповторним, адже швидка техніка живопису на воді не дає змоги робити однакові малюнки.

Відомою на весь світ техніку ебру зробила Туреччина, але багато східних країн вважають, що саме на їх території зародився цей незвичайний живопис.

Як же народжуються малюнки ебру?

  •  За добу до малювання замішується спеціальний водний розчин, який і стане своєрідним «полотном» для живопису.
  • На першому етапі малювання фарба розбризкується до поверхні спеціально підготованої води. Найкраще для цього підходять пензлі-віяла.
  • Фарба розподіляється по поверхні води за допомогою гребня.
  • Шила різного розміру допомагають сформувати деталі візерунку на поверхні води.
  • Щоб перенести малюнок на папір, слід дуже обережно покласти листок на воду та зняти його з візерунком.

Тендітні малюнки дійсно мають мармурову структуру, що й дало назву мармуровому паперу. В свою чергу, такий мармуровий візерунок прекрасно підходить для оформлення будь-якої книги.

Уявіть яскраві, насичені різними відтінками лотоси або лілії, що граційно коливаються на водній гладі. Їх створили ви, і для цього зовсім не потрібно вирушати до ставка або озера. Всього за одне заняття ебру Ви намалюэте настільки дивовижні візерунки на поверхні води, що будете в змозі кинути виклик самій природі.

Чому це цікаво

  • Малювання  на воді за допомогою спеціальних інструментів — гребеня або шила — вимагає повного занурення в цей процес і концентрації виключно на ньому, адже найменшу помилку вже неможливо буде виправити. Тому ебру можна назвати кращою вправою задля розвитку здатності концентруватися на поточному моменті — в стилі філософської максими “Миєш чашку — думай про чашку”. У той час як багато хто безуспішно намагається досягти такого рівня за допомогою багатогодинних медитацій, вже одне заняття з малювання на воді приведе вас до цієї мети найкоротшим шляхом.
  • Рослинні або абстрактні орнаменти неймовірної краси створюються в єдиному примірнику, адже жоден малюнок на воді повторити неможливо. А після перенесення візерунка на папір або тканину ви отримуєте унікальний предмет декору, створений власноруч.
  • Хоча ебру і не вибачає помилок, ця самобутня техніка живопису підійде і новачкам — нестандартна форма вираження власних емоцій і підсвідомих образів стимулює фантазію, завдяки чому народжуються неповторні добутки.

Видатний французький імпресіоніст Клод Моне відомий своєю любов’ю до зображення латаття в ставку. Ця страсть виявилась, коли художник, віддалившись від галасливого французького суспільства, оселився в Живерні і був заворожений красою місцевого ставка. Згодом, майже втративши в зрілому віці зір внаслідок катаракти, хворий, незрячий, художник писав практично навпомацки. Сьогодні картини Моне з цієї серії коштують надзвичайних грошей. Невідомо, чи знав живописець про мистецтво ебру, але можна впевнено сказати: завдяки цьому, уже інтуїтивному для нього, живопису він збагнув таємниці східної філософії. Моне для цього знадобилось ціле життя. А ви можете наблизитися до цих сокровенних знань вже зараз — просто взявши до рук гребня і відображаючи на водній гладі загадкові і прекрасні образи свого внутрішнього світу.

Завітайте на наші майстер-класи з ебру та спробуйте створити свої мармурові візерунки.

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам