fbpx

10 найвідоміших картин українських художників

Подзвоніть зараз і замовте

У різні часи картини українських художників експонувалися на впливових європейських виставках, і ними захоплювалися метри зі світовим ім’ям. Ми обрали лише десять творів з величезного доробку різних українських митців, і це гарний привід ознайомитися з їхньою творчістю детальніше. Особливо це буде цікаво тим, хто саме вчиться малювати олійними фарбами.

Марія Примаченко “Звір гуляє” (1971)

2009 рік за рішенням ЮНЕСКО було оголошено роком Примаченко, а на її честь названо малу планету-астероїд. Її малюнки ще у 1930-х роках вразили Пабло Пікассо та Луї Арагона. Художниця – представниця так званого “наївного мистецтва”, її “звірина серія” – унікальне явище у світовому мистецтві, а фантастичні звірі – витвір її геніальної уяви.

Михайло Бойчук “Українка” (початок 1910-х)

На початку 20-го століття виникло культурно-мистецьке явище “Бойчукізм”, названий на честь засновника течії – Михайла Бойчука. “Бойчукісти” працювали у монументальному живописі та декоративно-прикладному мистецтві. 1909 року у Парижі Михайло Бойчук заснував майстерню неовізантійського мистецтва, яка стала початком його школи. Вона поєднувала українське фольклорне образотворче мистецтво і церковне мистецтво Візантії.    

Адальберт Ерделі “Пейзаж з річкою” (1929)

Один із засновників закарпатської школи образотворчого мистецтва багато працював у провідних європейських столицях, його ім’я включали до мистецьких енциклопедій, а роботи купували європейські музеї. Художник схилявся перед творчістю Сезанна, й вважав себе його послідовником, сповідаючи тезу “Мистецтво й любов”.

Олександра Екстер  “Флоренція” (1914 – 1915)

Художниця, яку називали “амазонкою авангарду”, жила в самому серці Києва. Олександра Екстер була яскравою представницею європейського кубізму та футуризму. Шукати нову художню філософію художниця поїхала до Парижа, де знайшла її в майстерні Пабло Пікассо. У своїх насичених колоритом художніх композиціях Екстер використовували українські народні мотиви.

Микола Пимоненко “Гопак” (1909)

Художник був членом Паризької інтернаціональної спілки мистецтв та Мюнхенського союзу художників. Картина “Гопак” з успіхом експонувалася на виставці в паризькому Салоні, а згодом її придбав для своєї колекції Лувр. Ілля Рєпін називав Пимоненка “Живим зображувачем України”, а дослідники його творчості стверджують, що найкраще йому вдавалося передавати на холсті дві речі: воду та місячне сяйво.

Федір Манайло “Містечко” (1967)

Роботи цього закарпатського художника ще у 1930-х роках експонувалися на виставці у Празі, а більшість свого життя він працював вчителем та викладачем в Ужгороді. Його творче надбання відноситься до галузі декоративно-монументального живопису, а своїм кредо він обрав творчу переробку народного мистецтва.

Олександр Мурашко “Дівчина у червоному капелюсі” (1902-1903)

Він був студентом Рєпіна, багато мандрував європейськими столицями, вивчаючи художню майстерність, та багато часу провів у рідному Києві, про який говорив:  “Тут сонце, тут чудесна природа, тут власна культура…”. Талант митця підняв українське мистецтво до західноєвропейського рівня.

Андрій Коцка “Верховинка у червоній хустині” (1970-ті)

Коцка навчався у Адальберта Ерделі та у Римській Академії мистецтв. Його твори відрізняються бездоганним колоритом, а своєрідною візитівкою є ряд портретів жінок у національному вбранні. Одна з улюблених тем майстра – рідне Закарпаття.

Іван Руткович “Явління Христа Марії Магдалині” (1683)

Галицький іконописець 17-18 століття жив та працював у Жовкві і був автором “Жовківського іконостасу” –  вершинного етапу розвитку українського класичного іконопису. Зберігаючи українсько-візантійські традиції, зумів використати в своїй творчості нові, західноєвропейські елементи.

Казимир Малевич “Чорний квадрат” (1915)

За історію своєї творчої діяльності Малевич пройшов декілька етапів, та попри різноманіття його робіт найвідомішим твором став “Чорний Квадрат”. Картина вважається своєрідною іконою авангарду, а сам художник стверджував, що це – символ завершення мистецтва, його вершини та кінця.

На майстер-класі в арт-студії “Ліхтарик” ви можете спробувати власноруч намалювати одну з найвідоміших картин українських художників.

 

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам