fbpx

Як обрати полотно для живопису – поради майстерів

Подзвоніть зараз і замовте

Олійний живопис складно собі уявити без полотна на якому створюється картина. Звісно, олійними фарбами можна писати і по дереву, але сьогодні так роблять одиниці. Отже, давайте розбиратися з полотнами. В найближчому художньому магазині ви знайдете безліч полотен, які будуть суттєво відрізнятися по ціні. Однак, базово полотна поділяються на льняні та бавовняні. Як обрати полотно для живопису, щоб результат творчості лише дарував радість? Давайте розбиратись!

Льняне полотно більш традиційне. Його ще з 16 століття використовували художники Італії. Льняне полотно має цікаву фактуру, що стає в нагоді при нанесенні фарб. Воно ідеально підходить для пастозного живопису та роботою мастихіном. Льон досить цупкий, а для картини це означає, що вона буде менше піддаватися зовнішнім впливам.

Бавовняні полотна зараз найпопулярніші. Вони дешевші, їх поверхня більш гладка, що спрощує живопис для новачків. Однак, у бавовняних полотен є свої недоліки: вони більш схильні до провисання. Проте, це недоліки в дуже довгостроковій перспективі або ж при зберіганні картини в місці з високою вологістю. Щоб зменшити ризик провисання полотна слід ще при його купівлі звернути увагу на якість його натяжки на підрамник. Полотно має бути пружне, не просідати в центрі та міцно кріпитися до рами. В ідеалі до підрамника мають бути прикріплені брусочки, якими можна згодом підтягувати полотно, в разі його провисання.

При виборі полотна варто звернути увагу на зернистість. Вона вказується на кожному полотні. Мале зерно ідеальне для гладкого живопису, велике зерно краще підходить для експресивних та пастозних картин, середнє зерно можна віднести до універсальної основи. Якщо ви лише починаєте свій шлях в живопису, то радимо брати полотна з середнім зерном.

Ще один нюанс, який потребує уваги. Це грунт. В художніх магазинах полотна продаються грунтовані та не грунтовані. Для новачків найкраще підходять грунтовані полотна на підрамнику або на картоні, адже вони одразу придатні для живопису. Найпопулярнішим грунтом на сьогодні є акриловий.

А з якими труднощами ви стикались під час вибору полотна?

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам