fbpx

Як малювати олійними фарбами

Подзвоніть зараз і замовте

Олійний живопис – це дуже багатогранна живописна техніка. Олійними фарбами можна писати багатошарово або одним шаром, можна писати гладко або пастозно, можна писати довго з глибокою деталізацією або швидко a la prima.

Олійні фарби легко лягають на полотно. За рахунок того, що олійні фарби довго сохнуть, до картини можна легко повернутись через кілька днів або за тиждень та внести необхідні корективи. Для цього просто візьміть мастихін та зніміть шар фарби, який Вас не задовольняє.

Олійні фарби дозволяють робити надзвичайно тонкі та витончені кольорові переходи, за рахунок тривалої роботи «по мокрому». Крім того, можна наносити один за іншим шари живопису по мірі висихання нижнього шару. Це дає змогу фарбі не змішуватись та досягати ефекту просвічування нижніх шарів з-під верхніх.

Ще однією беззаперечною перевагою олійних фарб є їх світлостійкість, що робить написані картини довговічними. До прикладу, акварель неймовірно чутлива до світла. Акварельні роботи старих майстрів рідко виставляють в музеях, щоб вони не вигорали. Зазвичай, вони з’являються перед глядачами на спеціалізованих виставках. А от картини написані олійними фарбами не так сильно схильні до вигорання. На всіх тюбиках з фарбою є позначки у вигляді зірочок, які вказують на світлочутливість олійної фарби.

Якісні олійні фарби не змінюють колір після висихання. Це дуже важливо для поціновувачів колориту. Крім того, олійні фарби легко змішуються між собою на палітрі, що дає змогу отримати необхідні відтінки кольору.

Загалом, олійні фарби мають купу переваг. Вони ідеально підходять для початківців. А якщо, в Ваших починаннях буде підтримка професійних художників, то прекрасний результат не змусить себе чекати.

Чому олія?

Олійні фарби – це сухі пігменти з додачею органічної олії, що здатна добре сохнути та утворювати на поверхні тонку плівку. Відповідно, олійний живопис – це різновид художньої техніки з використанням цих фарб.

Науковці стверджують, що олійний живопис відкривали неодноразово, і відбувалося це у різних країнах світу. Найбільш давнє застосування олійних фарб датовано сьомим століттям до нашої ери, такі малюнки знайдено на території сучасного Афганістану. Тривалий час першовідкривачем цієї художньої техніки вважали нідерландського художника Яна ван Ейка, завдяки якому олійний живопис отримав поширення у Західній Європі на початку XV століття. Насправді ж митець проводив експерименти з хімічним складом фарб і винайшов спосіб зробити так, щоб фарба сохла.

Основні переваги

Власне, олійний живопис і набув загальне визнання та поширення завдяки зручностям його технології і перевагам у порівнянні з іншими техніками:

  • олійні фарби добре сохнуть і дозволяють робити істотні зміни на полотні, це дає можливість створювати чудові картини навіть початківцям;
  • особливо гарно у початківців виходять картини у імпресіоністському стилі;
  • картини олійними фарбами відносно стійкі, яскраві та мало змінюються з часом;
  • під час роботи з олією ви не лише отримуєте новий творчий досвід, але й відпочиваєте та оновлюєтесь психологічно.

Для того щоб навчитися олійному живопису, вам неодмінно знадобляться пензлі, полотно, та мастихін. Мастихін – це спеціальний сталевий інструмент, що використовується для змішування олійних фарб або для очищення палітри від залишків фарби і помилково нанесених мазків.

Як малювати олійними фарбами

Головне – не боятися!

Будь-яка картина починається з побудови композиції на полотні. Початківцю бажано намітити олівцем основні композиційні елементи. Наступний крок – працюємо безпосередньо в кольорі від темного до світлого колориту. Спеціалісти з арт-студії “Ліхтарик” радять: єдине, чого не варто робити початківцю – це боятися. Якщо мати завзятість і натхнення, то все обов’язково вийде, а технічні тонкощі підкажуть професійні художники студії. Навчитися цим самим тонкощам ви можете на трьохгодинному майстер-класі з олійного живопису у “Ліхтарику”, де не лише отримаєте професійні художні поради досвідчених художників, але й поринете у творчу атмосферу студії. Отож приходьте та переконайтесь, що за три години ви зможете власноруч написати картину олійними фарбами.

Читайте також: 10 найвідоміших картин українських художників

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти
Напишіть нам