fbpx

Цікаві факти про гончарство

Подзвоніть зараз і замовте

Чи знаєте ви, звідки походять найстарші гончарні віроби, де в Україні створюють найкреативніші візерунки та як відзначив гончарів Національний банк України? Відповіді на ці питання та інші цікаві факти про гончарство в Україні та світі читайте далі.

1. Слово “гончар” походить від стародавнього «гърнъ» – “горно”, що означає піч для випалювання.

2. Найстаршими гончарними виробами вважаються виготовлені з глини посудини, що були знайдені на острові Хонсю (Японія), – їхній вік складає більше 13 тисяч років.

3. Гончарна майстерність здавна була овіяна містичним ореолом: різні народи пов’язували гончарів як з темними, так і з світлими силами. На темній стороні гончар опинився завдяки роботі з вогнем – одним з головних атрибутів ремесла. Раніше місце для теплової обробки глини знаходилося нижче рівня землі, що вже одним тільки виглядом нагадувало про потойбічний світ. Божественне ж походження гончарству надає процес творення: в Єгипті навіть є легенда, що бог родючості Хнум створив на гончарному колі і людину, і весь світ. Подібні міфи є у шумерів і у древніх африканських племен.

Цікаві факти про гончарство в Україні

4. В давнину дівчата ворожили за допомогою гончарних майстрів. Незаміжні панянки потайки підкладали до візку гончара личак з правої ноги та спостерігали: куди гончар поїде, звідти й наречений буде.

5. Розбиття горщика символізувало початок нового етапу життя чи здобуття нового статусу, тому цей обряд часто здійснювали на весіллі, при народженні та на похованні.

Цікаві факти про гончарство

6. Столиця українського гончарства – село Опішня Полтавської області. Ще з ХІХ століття вироби місцевих майстрів користувалися попитом в Європі та прикрашали колекції світових знавців. Саме в Опішні знаходиться навчальний заклад з вивчення традицій та техніки ремесла, а також Національний музей гончарства.

7. Кожний український регіон має свої особливості гончарного виробництва. Подільскі вироби вирізняються полум’яно-червоним кольором. Чернігівські майстри роблять білий глазурований посуд, поліські – накладають барочні візерунки на сіре, чорне та синьо-чорне тло. Гуцульські майстри відомі високомистецьким розписом та різноманітністю малюнків – на їхніх виробах можна побачити і тварин, і побутові сцени.

8. У 2010 році Національний банк України ввів в обіг пам’ятні монети номіналами 10 і 5 гривень “Гончар”.

У сучасному побуті глиняний посуд майже повністю поступився місцем фабричним виробам, але гончарство й досі не втратило своєї творчої привабливості. Саме тому зараз так популярні майстер-класи, на яких тисячі українців дізнаються, як ліпити з глини.

Глиняний посуд неймовірно душевний. Керамічні горщики, які пройшли молочення ідеально підходять для запікання їжі. Керамічні чашки довго тримають тепло улюбленого напою. А якщо такий посуд ще й зроблений власноруч, він стає улюбленим на вашій кухні.

Наші гончарні майстер-класи відбуваються щодня і щодня в нашій студію створюється найдушевніший посуд. Прийшла й Ваша черга зліпити свій улюблений горщик.

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам