fbpx

Палітра – незамінний атрибут кожного художника

Подзвоніть зараз і замовте

Палітра – це незамінний атрибут кожного художника. І не важливо, чи Ви вперше беретесь до малювання, чи уже досвідчений майстер своєї справи. Палітра – це інструмент який допомагає змішувати фарби, створювати відтінки, тони та напівтони, експериментувати з кольором. Палітри видатних художників виглядають наче дзеркало творчого стилю. На поверхні палітри буквально можна побачити улюблений колорит, експресію чи педантичність художника.

Давайте ж розберемося, які бувають палітри. Вони поділяються на палітри для водорозчинних (акварель, гуаш, акрил) та водонерозчинних олійних фарб. Якщо з першими палітрами все більш-менш зрозуміло – вони зазвичай виготовлені з пластику білого кольору з спеціальними заглибленнями для фарби, то палітри для олії бувають дуже різноманітні.

Найпопулярніші палітри для олійних фарб – дерев’яні. Звертайте увагу, що вони мають бути залаковані фабрично або самостійно. Це потрібно, щоб олія з фарби не всотувалась в дерево і фарба не втрачала своїх природніх властивостей. Дерев’яні палітри можуть бути овальні, прямокутні або квадратні. Форма не має значення, а от розмір має бути достатнім, щоб не лише накласти фарбу, а й змішувати її посередині палітри.

Палітра має бути тонкою та легкою, на випадок, якщо Ви малюєте тримаючи її в руці або ж йдете на пленер. Строк експлуатації палітри буде більшим, якщо зберігати її між сеансами малювання в горизонтальному положенні. Бажано чистити палітру після кожного сеансу малювання або після закінчення картини.

В художніх магазинах можна зустріти пластикові палітри для олійного живопису. Вони не такі традиційні, однак мають переваги. По-перше, вони легкі, по-друге, олія з фарби в них не всотується і їх не треба лакувати, по-третє, білий колір співпадає з кольором полотна та дає краще уявлення про те, як ляже той чи інший відтінок кольору.

 Ще одна сучасна палітра для олії – паперова. Вона схожа на альбом для малювання з відривними сторінками. Сторона паперу, що слугує палітрою вкривається спеціальним лаком. Її безперечна перевага полягає в тому, що її не треба чистити. Просто замінив листок на чистий і все. Однак, вона і дорожча, адже паперова палітра, по суті одноразова. Деякі художники використовують в якості палітри полотно, ґрунтований картон чи ґрунтоване ДСП. Ми полюбляємо дерев’яні палітри та використовуємо їх на наших майстер-класах. Є в дерев’яних палітрах певний шарм століть. Приходьте на олійний живопис в художню студію «Ліхтарик» та відчуйте цей шарм.

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам