fbpx

Лощення – спосіб декорування кераміки

Подзвоніть зараз і замовте

Сьогодні відкриваємо рубрику секретів від майстрів Ліхтарика. Наша чарівна майстриня Поліна, авторка неймовірної кераміки розповідає про лощення – спосіб декорування кераміки. Це стародавня техніка полірування та декорування глиняного посуду, який раніше заміняв глазурування. У глини пориста структура, але при лощенні верхній шар глини стає щільнішим, міцнішим та водостійким.

Всю поверхню або окремі ділянки натирають до дзеркального блиску. Раніше використовували камінь або кістку. Зараз можно купити спеціальні інструменти для лощення. Хоча можна використовувати і звичайну ложку або будь-який підручний гладкий предмет.

Техніка не складна – полірувати виріб треба, коли він підсох але ще не повністю висох. Лощилкою треба швидко терти, поки візуально не буде помітним блиск, який не пропаде після випалу. Для підсилення ефекту, краще повторити процес кілька разів. Якщо виріб висох більше ніж необхідно, його можна змастити олією.

Лощення стародавній, але ефектний та повністю екологічний спосіб декорування глиняних виробів, про який більш подробно вам розкажуть на майстер-класі з гончарства.

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам