Корисні сайти з історії мистецтва

Подзвоніть зараз і замовте

Сучасний світ не можливий без Інтернету. І лише ми вирішуємо який контент споживати. Ми завжди за якісний мистецький контент. Адже, не залежно від того чим Ви займаєтесь, додаткові знання з історії мистецтв Вам не завадять. Більше того, вони стануть в нагоді на якомусь семінарі або конференції для підтримання світської бесіди. Ну і звісно ж в подорожі важко орієнтуватися в архітектурних та живописних стилях, якщо бракує візуального мистецького досвіду. 

Отже, ділимося найкращими, на наш погляд, ресурсами.

1. Google art project. Неймовірний ресурс та додаток з величезною кількістю оцифрованих картин та скульптур, які Ви можете збільшувати не втрачаючи якості картинки. Гігапіксельні картини у Вашому розпорядженні. Тут Ви можете детально розглянути улюблену картину, почитати про неї та поблукати музейними залами. В додатку є ще дві цікаві інтерактивні опції: зробити селфі та подивитися схожі на себе портрети; та подивитися картину в оригінальному форматі прямо перед собою за допомогою функції доповненої реальності.

Цікавою є історія виникнення Google art project. В 1999 році Амід Суд приїхав з Індії в Нью-Йорк та був вражений музеями. Але повернувшись додому він не міг пояснити своїм друзям, що саме його так вразило. Це були різні культури та різні традиції. Тоді талановитий хлопець вирішив зробити візуальний ресурс для передачі своїх вражень. З цією ідеєю він прийшов в Google.  У 2011 році Google art project в партнерстві з 17 відомими музеями надав користувачам Інтернет можливість ознайомитись з колекціями музеїв та створювати власні віртуальні колекції.

На 2018 рік колекція нараховувала 7 мільйонів інтерактивних об’єктів, більше 10 000 робіт ультраширокого розширення. Колекція включає витвори мистецтва з понад 600 музеїв з 60 країн. 

2. Ближче до ван Ейка. Сайт присвячений Яну ван Ейку та в першу чергу його Гентському вівтарю. Хоча сайт поповнюється іншими картинами великого художника. Тут можна подивитися роботи з великим збільшенням фрагментів без втрати якості. А ще, Ви можете подивитися зображення в рентгені, ультрафіолеті та інфрачервоному світлі та побачити те, що сховано від глядачів, проаналізувати зміни зображення, внесені майстром в картини. 

Під час реставрації вівтаря його відзняли сантиметр за сантиметром. Це спільний проект Королівського інституту культурної спадщини, банка даних фламандського мистецтва та Брюсельського вільного університету. 

3. Inside Bruegel. Сайт присвячений творчості Пітера Брейгеля. Його розробка була приурочена до відкриття виставки-ретроспективи Брейгеля у Відні. Базово на сайті було викладено 11 картин художника в гігапіксельному розширенні, але сайт зростає і буде постійно поповнюватись. Цей проект розпочався ще в 2012 році, коли картини під час реставрації відзняли у високій якості. 

Крім того, картини Яна ван Ейка та Пітера Брейгеля можна роздивлятися в рентгенівському, ультрафіолетовому, інфрачервоному світлі. Сайти дають можливість порівнювати картини в різному світлі.

Насолоджуйтесь, а ми вже готуємо нову підбірку цікавих ресурсів.

Залишити заявку

  Найближчі майстер - класи
  Подивитися весь календар >>
  Відгуки наших клієнтів
  Як нас знайти

  Ми на карті

  Напишіть нам