fbpx

Для чого потрібна лляна олія у живопису

Подзвоніть зараз і замовте

Коли ми говоримо про живопис, то майже завжди маємо на увазі олійний живопис. Однак, він не завжди був найпопулярнішим. Часто можна зустріти інформацію, що олійний живопис винайшов Ян ван Ейк. Проте, це не так. Олійні фарби були відомі задовго до Північного Відродження. Ян ван Ейк удосконалив склад фарби та зробив її широко уживаною. 

Так що ж таке, олійний живопис? Це живопис олійними фарбами, які складаються з пігменту та олії (переважно лляної) в якості в’яжучої речовини. Розчинником традиційно виступає скипидар. Хто хоч раз в житті відчував запах скипидару може уявити собі що таке писати картини з таким розчинником. Дякувати хімікам, зараз існують розчинники без запаху і можна малювати без страждань.

Ще одне дякую хімікам слід сказати за фарби в тубах, які можна купити в будь-якому художньому магазині. Старі майстри самі виготовляли фарби. Наразі, цей факт полегшує атрибуцію картин.

Лляна олія створює на поверхні картини тверду, еластичну, не розчинну в органічних розчинниках плівку. Така олія проходить довгий шлях обробки щоб стати придатною для живопису. З неї прибирають білкові речовини та інші структури, які можуть впливати на якість фарби. Однак, слід пам’ятати, що картини написані на основі лляної олії можуть з часом жовтіти, особливо, якщо їм буде не вистачати світла. 

Для того щоб лляна олія допомагала створювати гарні картини, а не псувала їх, треба знати основні пропорції та правила її використання в різних шарах живопису. Цими знаннями з Вами радо поділяться наші професійні художниці на майстер-класах олійного живопису.

Крім лляної олії інколи використовують макову або горіхову. В сучасному світі це пов’язано з уподобаннями художника. Картини написані на основі лляної олії та розчинників без запаху висихають за кілька тижнів. Однак, процес висихання залежить від багатьох факторів:

  • температура повітря;
  • наявність сонячного світла;
  • вологість повітря;
  • кількості фарби на полотні.

Саме тому, ми просимо всіх наших гостей підписувати картини та дзвонимо коли картина висихає. Адже процес висихання олійних фарб індивідуальний для кожної картини.

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам