fbpx

Ангоби. Що це і як використовувати?

Подзвоніть зараз і замовте

Коли ми говоримо, що на гончарному майстер-класі Ви можете розписати свої вироби, то більшість думають про акрилові фарби і дивуються, коли їх не бачать. Тут треба розібратись. Адже розпис кераміки – це окрема галузь. Якщо коротко, то розпис кераміки може бути підглазурним та надглазурним. Ми використовуємо лише перший вид розписів, який здійснюється ангобами по сирій глині.

Ангоб – це фарба на основі рідкої глини, яка може мати природній колір червоної чи білої глини або ж забарвлена пігментами (червоний, синій, рожевий, зелений, фіолетовий, жовтий та іншими). Таку фарбу наносять на виріб безпосередньо на гончарному колі або на турнетці під час декорування посуду.

Ангоби

Ангоби на гончарний виріб наносять пензликом. Найпростіший розпис хвильками або смужками на круглих виробах виконується безпосередньо на гончарному крузі. Ви берете пензлик, вмочений в ангоб та прикладаєте його до виробу, що крутиться на крузі. Таким чином створюється візерунок. Від розміру пензлика залежить ширина кольорових ліній. Однак, ми не радимо брати надто тонкі пензлі для такого декору, щоб не пошкодити виріб.

Якщо Ви хочете тонкі лінії, то буде краще перемістити виріб з круга на турнетку. І вже там спокійно створювати бажаний малюнок тонкими пензликами або стеками. Ангобами можна розмальовувати попередньо задекоровані стеками фрагменти, або відбитки рослин та інших декоративних фактур на глиняному виробі.

Ангоби поділяються на глиняно-піщані та флюсні. Для декоративних гончарних виробів та керамічного посуду використовують глиняно-піщані ангоби. Такі ангоби більше поглинають вологу, ніж флюсні.

В якості пігментів для ангобів використовують окис кобальту (синій), окис хрому (зелений), охристі глини (жовтий, червоний, коричневий), крейду (білий). Кольорові ангоби можна придбати у вигляді порошку та розвести з спеціальною основою, створивши необхідної консистенції фарбу.

Ангоби

Ангоб під час випалу виробів спікається разом з керамічним виробом та не відшаровується при подальшому використанні у побуті. Варто пам’ятати, що під час висихання ангоби стають більш тьмяними та матовими. Вироби, що були розписані ангобами можуть пройти другий випал для глазурування або молочення. Зверніть увагу, що молочений випал можна зробити в домашніх умовах. На майстер-класах з кераміки в арт-студії «Ліхтарик» на Вас чекає широка палітра якісних ангобів, які дозволять розписати Ваш гончарний виріб.

Залишити заявку
Найближчі майстер - класи
Подивитися весь календар >>
Відгуки наших клієнтів
Як нас знайти

Ми на карті

Напишіть нам