Як ліпити з глини

Подзвоніть зараз і замовте

Ліпка з глини для дітей – це найкращий творчий досвід, який можна дати своїй дитині! Ліпка з глини розвиває моторику, сприяє розвитку фантазії та має заспокійливий ефект, тому що це своєрідна арт-терапія.

Однак, ліпка з глини до вподоби не лише дітям, а й дорослим.

Групові майстер-класи з гончарної майстерності

Навчитися ліпити з глини може кожен

Виявляється, ліпити руками досить просто і навчитися може абсолютно кожен. Глина – дуже м’який та піддатливий матеріал, що легко приймає ту форму, яку ви йому надаєте.

Але з чого починати? З цим питанням ми звертаємося до керівника арт-студії “Ліхтарик” Світлани Базилевич:

Будь-яка робота з глиною починається з її вимішування. Гарно вимішана глина – це вже половина успіху. А далі вже ви руками надаєте глині той вигляд, який хочете: чашка, ваза, глечик, підсвічник – це найпростіші форми, які можна зробити за один майстер-клас. Ці речі виробляються в один етап. Лише ручка до чашки кріпиться згодом, коли сам виріб трохи підсохне. А вже чайники або турки – це складні витвори, які треба робити у кілька етапів.

Індивідуальний майстер-клас з гончарної майстерності

Починаємо ліпити з дитинства

На майстер-класах у “Ліхтарику” можна зустріти людей  будь-якого віку: дорослі приходять сюди разом з дітьми. Саме тому ми й уточнюємо, чи є вікові обмеження для початку занять ліпленням?

Таких обмежень немає, діти починають ліпити вже після року, однак в ранньому віці краще використовувати солоне тісто, – розповідає Світлана. – Різноманітні фігурки з глини для дітей безпечно починати ліпити з 4 років. Для найменших керамістів у нас є міні-група, в якій не більше 6 діток, де малюки з 4 до 6 років вчаться ліпити з глини. А от працювати на гончарному колі можна починати вже з 6 років на групових або індивідуальних майстер-класах гончарства. Це пов’язано з технікою безпеки.

Дітям у «Ліхтарику» особливо цікаво, адже лише уявіть їхні емоції, коли власноруч із звичайного шматка глини на уроці ліпки народжується певний витвір: ліпна фігурка баранчика, янголика, котика або персонажа мультфільму.

Групові майстер-класи з гончарної майстерності

Наші заняття по ліпці з глини адаптовані для дітей. Таким чином, щоб кожна дитина максимально розкрила свій потенціал та отримала користь від роботи з глиною.

Групові майстер-класи у нас проходять в змішаних групах. Це дозволяє зробити атмосферу більш творчою та невимушеною. Діти відчувають себе дорослішими в таких групах, а дорослі, навпаки, стають на півтори години дітьми, даючи волю своїй фантазії та творчості.

Індивідуальні заняття підходять для глибшого занурення в гончарну майстерність. Крім того, індивідуальні гончарні майстер-класи дуже популярні в якості романтичного побачення.

Обрати куди піти в Києві та прийти до нас погончарити з друзями – це ідеальний варіант святкування Дня народження. Ми дуже цінуємо, коли Ви приходите до нас святкувати свої визначні події.

Групові майстер-класи з гончарної майстерності

Важливі поради: як ліпити з глини

Не виключено, що після майстер-класів з гончарства у “Ліхтарику” у вас виникне бажання почати ліпити вдома. Найперше, з чим ви можете зіткнутися, це питання, де взяти глину.

Глину для домашньої творчості можна купити у нас в студії, – розповідає Світлана, – адже професійні гончарі зазвичай купують її у великих обсягах або готують самостійно (це складний і тривалий процес). У нас же можна купити кілька кілограмів глини, якої буде абсолютно достатньо для домашньої творчості.

Групові майстер-класи з гончарної майстерності

Ще декілька цінних порад для тих, хто хоче дізнатися як ліпити з глини:

  • Під час роботи з нею треба слідкувати, щоб руки завжди були вологі. Для цього поруч має стояти миска з водою. Глина досить швидко висихає, отже зберігати її треба в герметичній упаковці;
  • Слід пам’ятати, що глина – матеріал, який можна використовувати багато разів. Якщо вам набридла ліпна фігурка, то її можна розмочити і зліпити щось нове. Але це можливо лише з не випаленими в печі речами;
  • Глиняні вироби доволі крихкі, а це означає, що з ними треба поводитись обережно.
  • Випалені глиняні вироби стають посудом та придатні для використання у побуті. Випал має проводитися в професійній печі. Замовити випал можна у нас в студії після майстер-класу.

Ручне ліплення посуду з глини доступне кожному. Для того щоб ліпити з глини потрібно мінімум матеріалів: глина для ліплення, стеки, мережива або рослини для відбитків візерунків на глині. Важливим етапом служить приготування глини для ліплення. Глину для ліплення необхідно добре вимісити, щоб мінімізувати ймовірність тріщин в посуді після випалу.

Ліплення з глини для дорослих в Києві проходить регулярно. Всі наші майстер-класи з гончарства проходять кожен день і включають ліплення з глини і гончарство на колі.

Що можна зробити з глини?

З глини можна зліпити руками тарілки, свічники, фігурки, підставки для аромасвічки та ще безліч варіантів, про які Вам розповість досвідчений гончар на майстер-класі з ліплення з глини в Києві. Ліплення фігурок вимагає уважної і акуратної роботи. Колір глини, з якої ми ліпимо на майстер-класах – білий. Це пов’язано з тим, що біла глина легко відпирається з одягу, на відміну від червоної глини.

Яка буває глина для ліплення?

Для ручного ліплення можна використовувати два види глини: чисту гончарну глину (саме таку ми використовуємо на наших гончарних майстер-класах) і шамотну глину. Склад глини екологічно чистий. Гончарна глина та її властивості дозволяють використовувати глину для ліплення і виготовлення посуду, обпалювати посуд в печі і використовувати її в побуті. Ліплення з глини для початківців – заняття захоплююче, і навіть без досвіду можна зліпити посуд з глини.

Як працювати з глиною Вам розповість гончар на майстер-класі та допоможе зробити вироби з глини для початківців.

На відміну від ліпного посуду з глини, фігурки з глини складно обпалювати. У глиняних фігурках можуть бути бульбашки повітря, що може привести до тріщин фігурок в печі. Коли ми ліпимо плоский посуд руками, повітря буквально викочується з глини, коли Ви розкочуєте глину до плоскої форми.

Підготовка глини до ліплення полягає в хорошому вимішування глини для того, щоб прибрати з неї все зайве повітря.

Якщо у вас немає можливості відвідати майстер-клас в студії – пропонуємо звернути вашу увагу на онлайн майстер-класи, а також подарункові сертифікати від нашої студії.

Також вас може зацікавити: Як малювати олійними фарбами

Залишити заявку

    Найближчі майстер - класи
    Подивитися весь календар >>
    Відгуки наших клієнтів
    Як нас знайти

    Ми на карті

    Напишіть нам