Що таке мозаїка

Подзвоніть зараз і замовте

Завдяки цьому стародавньому виду декоративного мистецтва ми знаємо, як виглядали видатні історичні діячі, у що вдягалися та якими розкішними палацами прогулювалися кілька тисячоліть тому. Чому ж мозаїка донині вважається унікальним мистецтвом?

Майстер-клас мозаїки – це рай для естета. Якісні дерев’яні фото рамки, широка палітра кольорових мозаїк, приємна фонова музика, кропіткий підбір камінчиків для декору фото рамки.

Декоративна техніка мозаїки має цілий ряд переваг:

  • мозаїка виглядає дуже привабливо та естетично. Вона легко вписується у будь-який інтер’єр;
  • технічно мозаїка не складна, а це означає, що Ви з легкістю зможете продовжити експерименти з декором вдома, коли отримаєте необхідні знання та навички на майстер-класі;
  • мозаїка дуже медитативна. Ви вибираєте бажаний колір майбутньої задекорованої рамочки, підбираєте форму камінчиків та один за одним приклеюєте їх до дерев’яної основи, потім затираєте шви, один за одним шліфуєте камінчики.

Наші прекрасні майстри розкажуть та покажуть Вам як слід працювати з мозаїкою, поділяться секретами майстерності та дадуть відповіді на Ваші запитання. Приходьте на майстер-клас з мозаїки та відчуйте себе Гауді.

Мозаїка в стилі Гауді

Пазли для ілюстрації історії

Найдавніші мозаїки, які можна знайти в Києві – це мозаїки в Софії Київській. До нас мистецтво мозаїки прийшло з Візантії. А звідки у Візантію прийшло мистецтво мозаїки? Насправді, відповідь очевидна. У Візантію мозаїка прийшла із Стародавнього Риму. Традиція римських майстрів з мозаїки змінилася з часом але основні принципи збереглися. Історія розвитку мозаїки привела до зміни найголовніших матеріалів, які застосовуються для декорування. Все про мозаїку Вам розкажуть наші майстри на майстер-класі в нашій художній студії.

Римські терми і візантійські палаци, ацтекські маски і китайські шкатулки – безліч старовинних предметів розкоші прикрашені мозаїкою. Завдяки їй оживає сама історія, втілюючись у цих яскравих пазлах.  Виріб із мозаїки – як картина Ван Гога. Техніку геніального голландця неможливо відтворити, як і будь-яку мозаїку, виготовлену імпровізовано.  Навіть той, хто викладає візерунки за власним вигаданим орнаментом, не зможе згодом повторити його. Тому і греки ходили по неповторних підлогах, і римляни – милися в неповторних термах, і старовинні мозаїки вважаються світовим культурним надбанням. Наприклад, кіпрське місто Пафос з його цінними мозаїками внесене до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В античні часи мозаїка в будинках була таким самим буденним явищем, як сьогодні для нас керамічна плитка. А візантійці вважали, що мозаїка створена для оспівування Царства небесного.

У різні часи мозаїка виготовлялась із гальки, кольорового скла (смальти: прозорої, опалової, плямистої та ін.), слонової кістки, металу, мармуру, фарфору, перламутру тощо. А в Месопотамії були знайдені залишки так званої конусної мозаїки – ще у ІІІ тисячолітті до н.е. давні шумери виготовляли її із невеликих глиняних конусів (зигзагів).

Читайте також: Мозаїка Барселони

Мозаїка в стилі Гауді

Виготовлення: мозаїчні частини вдавлюються у глину – цей спосіб називають прямим набором. А коли мозаїка збирається на тканині чи картоні та потім переноситься на потрібну поверхню, такий набір називається зворотним. Спробувати власноруч створити виріб з мозаїки ви можете на майстер-классах в Києві.

Цікаві факти:

  • У загиблому через виверження вулкану давньоримському місті Помпеї знайдено велику мозаїку із близько 1,5 млн шматочків. Її назва – “Битва при Іссі” або “Мозаїка Олександра” (зображений Олександр Македонський).
  • Із мозаїкою “Нерушима стіна” пов’язана давня легенда: поки це зображення Богоматері Оранти стоїть у Софійському соборі, стоятиме Київ. За понад 800 років стіна з цією мозаїкою зберігалася, навіть коли декілька разів руйнували храм.
  • У Візантійській імперії мозаїки були настільки популярними, що на вивезення смальти навіть оголосили державну монополію.
  • В епоху рококо мозаїки виготовляли із дрібних раковин морських молюсків та прикрашали ними вишукані інтер’єри.
  • Мозаїка індіанського племені уічолі (Мексика) виготовляється із бісеру, а кольори для виробів майстри підбирають суто за їх міфологічним значенням.

Інструменти для мозаїки

Мозаїка – один з найбільш практичних способів декорування інтер’єру та екстер’єру. Мозаїка довговічна, міцна та надійна. Мозаїкою можна декорувати різноманітна поверхні та створювати справжні дизайнерські речі. Мозаїкою можна декорувати все від підставок під гаряче до дзеркал, столів та стін.

Які ж матеріали та інструменти потрібні для роботи з мозаїкою? По-перше, основа для декору. Вона може бути дерев’яною, бетонною, скляною. По-друге, мозаїчні матеріали, такі як смальта, камінь, скло.

Для того щоб надати мозаїчним матеріалам потрібної форми, Вам знадобляться спеціальні різці, а при роботі з великими обсягами навіть станки для різки смальти чи каменю. Проте, в домашніх умовах та для потреб декору предметів інтер’єру достатньо буде мати різці.

Які різці потрібні для роботи з художньою мозаїкою? – Дискові різці для мозаїки мають два диски з твердого сплаву металів, який в декілька разів перевищує твердість скла. Коли Ви кладете шматочок скляної декоративної мозаїки між двох дисків різців, то тиск на мозаїку створюється рівномірний, що дозволяє розрізати її під прямим кутом та уникнути сколів та псування матеріалу.

Для того щоб зчеплення між основою та керамікою було кращим, ми пропонуємо кілька порад:

  • Основу для мозаїки треба подряпати, щоб вона стала не рівною та шорсткою.
  • Клей слід використовувати монтажний або рідкі цвяхи.
  • Після того, як мозаїка приклеїлась, слід перевернути основу та перевірити чи не відпадають окремі елементи.
  • Для нанесення клею зручно використовувати пензлик. Важливо пам’ятати, що одразу після закінчення роботи пензлик треба гарно помити в теплій воді з милом, інакше він зіпсується.

Коли клей висихає, можна переходити до наступного етапу роботи – затирання. Для цього використовують спеціальну затірку. Вона виробляється у вигляді порошку, а вже безпосередньо перед використанням затірка розводиться з водою до консистенції густої сметани. Такою готовою затіркою затираються всі проміжки між мозаїкою, що робить мозаїчний декор міцнішим та надійнішим.

Важливо пам’ятати, що проміжки між мозаїчними фрагментами мають бути не дуже великими та бажано однакового розміру. Затірка сама по собі також може бути декором. Ми радимо брати для роботи з мозаїкою білу затірку, а потім фарбувати її акрилом. Кольорова затірка створює цікаві контрасти та надає роботі завершеності.

Як краще фарбувати затірку? Спочатку розведіть суху затірки з водою до потрібної консистенції, а потім потрошку додавайте фарбу. Зверніть увагу, що білий колір затірки виконує функцію білила, але колір може не вийти таким яскравим як в тюбику акрилової фарби. Додавайте акрил в затірку по трошки і гарно перемішуйте. Коли колір Вам буде до вподоби, можете затирати шви Вашої мозаїки.

Найзручнішим інструментом для затирання швів є мастихін. Це такий художній шпатель, що дозволяє рівним шаром покласти затірку та вирівняти її, щоб не було пухирців та нерівностей. Після нанесення затірки, Ви можете підсушити феном Вашу мозаїчну роботу, прибрати вологими серветками все зайве з камінчиків та насолоджуватись своєю декоративною роботою.

Мозаїка в стилі Гауді буде ідеальним майстер-класом для дітей та їх батьків.

Залишити заявку

    Найближчі майстер - класи
    Подивитися весь календар >>
    Відгуки наших клієнтів
    Як нас знайти

    Ми на карті

    Напишіть нам